Velmi častá otázka, pokud přemýšlíte o půjčkách. Pokud je vaším cílem zodpovědět si ji, je nutné ji rozložit hned na několik rovin. Pokud přemýšlíte nad tím, která volba bude ta pravá, podívejte se s námi na jednotlivé rozdíly, které jsou s oběma segmenty spojeny.

Rychlost a jednoduchost vyřízení

Zde jasně dominují nebankovní společnosti. Jasně ukazují, že složité prověřování žádostí již dávno není potřeba a tak mohou jejich klienti získat peníze opravdu rychle. Naproti tomu v bankách je stále razeno heslo spojené se složitějším schvalováním, které je založeno na dokládání různých věcí, nebo prověřování finanční minulosti. A to se pochopitelně negativně projeví hlavně na čase, za který je půjčka vyřízena. Mohou to být dokonce i dny. Naproti tomu nebankovní půjčky přes internet jasně ukazují, že doba vyřízení nemusí být ani ve dnech, ani v hodinách, ale může být v minutách, s jistotami, kam patří:

 • Minimální administrativa
 • Vyřízení z pohodlí domova
 • Benevolentní podmínky získání

Výhodnost

Zde musíme jasně říci, že vítězem jsou zcela určitě banky. Právě v bankovních domech je jistota toho, že pokud si požádáte o půjčku, tak bude výhodná. Bankovní půjčky jsou i kvůli svému důkladnějšímu prověřování spojeny s celkem nízkým úrokem, který zaručí, že se půjčka může vyplatit mnohem více, než je tomu například u nebankovního segmentu. Vždy samozřejmě záleží na konkrétních příkladech, ale ve většině situací jsou úroky u bank skutečně výhodnější. Kdo tedy má zájem o nejvýhodnější půjčku, je banka správnou volbou. Ideální je potom zvolit některou z menších bank na našem trhu, které nabízejí podmínky mnohem lepší, než je tomu u známých a velkých hráčů na trhu.

Férovost

I to je něco, co je dobré při výběru půjčky zohlednit. V této otázce lehce vyhrávají banky, jelikož nad sebou mají velký dohled a tak si nemohou dovolit přijít s něčím nestandardním. Nebankovní společnosti je ale dohánějí, jelikož vzhledem k zákonným úpravám jsou třeba i v tomto segmentu licence, které budou spojeny s kontrolami. A tak i v nebankovním segmentu nebude o férový přístup nouze. Třeba s ohledem na:

 • Transparentní smlouvu
 • Jasně uvedené informace
 • Férové jednání

Nabídka půjček

Jak je to v tomto případě? Pokud jde o klasickou nabídku spotřebitelských úvěrů, tak jsou obě možnosti rovnocenné. Když ale hledáte něco jiného, často specifického, tak vám většinou vyhoví spíše nebankovní společnosti. Příkladem je nebankovní půjčka ihned, která je typickou ukázkou toho, že v segmentu nebankovním není problém získat i takové půjčky. Stejně tak jsou zde často i úvěry spojené třeba s vyplácením exekucí, nebo podobné možnosti. Naopak abychom se zastali i bank, tak u nich je k dispozici klasická hypotéka, kterou lze také označit za půjčku, která je zajímavá a dnes poměrně vyhledávaná.

Dostupnost poboček

Mnoho lidí dnes žádá o půjčku online. To není nic výjimečného. Mnohdy ale je třeba zastavit se i na pobočce a tak je potřebné myslet na to, aby byla taková pobočka v dosahu našeho bydliště. V tomto směru jasně dominují banky. Konkrétně potom ty velké, které často mají pobočky i v menších městech. Pokud je tedy nutné v souvislosti s půjčkou řešit něco osobně, ať už na začátku, tak i později, jsou banky zcela pochopitelně ideální volbou.

Výběr poskytovatelů

V obou segmentech je velmi dobrý. Můžete si vybrat jak z mnoha menších i větších bank, tak není jakýkoliv problém vybírat také v rámci mnoha nebankovních společností, které dnes na trhu figurují. Zajímavou odnoží nebankovního segmentu mohou být kromě klasických společností také celkem vyhledávaná P2P půjčky. I o nich je možné říci, že jsou zajímavou cestou, jak získat peníze. U nás ale stále ještě nejsou tak rozšířené, jako je tomu v zahraničí.

Diskuze k příspěvku má už 1 komentářů

 1. Pan Walter Odpovědět

  Potřebujete naléhavé peníze? Můžeme pomoci! Máte problémy nebo máte problémy? Tímto způsobem vám dáváme příležitost rozvíjet nový vývoj. Jako bohatá osoba cítím povinnost pomáhat lidem, kteří se jim snaží dát šanci. Každý si zaslouží druhou šanci, a protože vláda selže, budou muset pocházet od ostatních. Žádná částka není pro nás příliš šílená a splatnost, kterou určíme vzájemnou dohodou. Žádné překvapení, žádné další náklady, ale pouze dohodnuté částky a nic jiného. Nečekejte a nezapomeňte na tento příspěvek. Zadejte částku, kterou chcete požádat, a my vás budeme kontaktovat se všemi možnostmi. kontaktujte nás dnes na ( winniefredwalter@gmail.com )

  Potřebujete naléhavé peníze? Můžeme pomoci!

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *