Dentální hygiena patří k základní prevenci tvorby zubního kazu. Zdraví našeho chrupu je něco, co můžeme ovlivnit pravidelnou a správnou péči o něj. K prevenci zubních chorob by měla patřit nejenom pravidelná návštěva u zubaře, ale také pravidelné profesionální čištění zubů.

Proč je pravidelná profesionální dentální hygiena důležitá?

Vyčistit správně všechny zuby a mezizubní prostory není vždy jednoduché. Správné zubní hygieně je nutné se učit. Profesionální dentální hygiena pomáhá udržovat náš chrup zdraví. Odstraňuje zubní kámen, povlak na zubech, redukuje nežádoucí bakterie v dutině ústní a předchází tvorbě zubního kazu. Peníze investované do správné hygieny se v konečném důsledku mnohdy vrací na ušetřených službách za zubního lékaře.

Řada zdravotních pojišťoven si uvědomuje důležitost dentální hygieny a přispívá na ni svým klientům v rámci preventivních programů.

 Na internetové stránce Asociace dentálních hygienistek v ČR se uvádí, které zdravotní pojišťovny na tento zákrok svým klientům přispívají a v jaké míře. Pro uplatnění příspěvků je však nutné, aby byla hygienistka členem asociace. 

Oborová zdravotní pojišťovna příspívá svým pojištěncům na dentální hygienu v rámci Vitakonta. Body získané v tomto programu mohou pojištěnci proměnit za finanční příspěvek i na profesionální vyčištění zubů.

Všeobecná zdravotní pojišťovna v roce 2021 příspěvek na dentální hygienu poskytovala, finanční limit pro tento program už však byl pro velký zájem vyčerpán a ukončen v polovině března 2021.

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna poskytuje svým klientům příspěvek na dentální hygienu až do výše 500,- Kč v rámci programu Bonus plus za sbírání bodů za prevenci. 

Vojenská zdravotní pojišťovna České republiky poskytuje svým klientům příspěvek v rámci preventivních programů až do výše 400,- Kč.

Zdravotní pojišťovna Ministerstva vnitra v ČR v současné době poskytuje příspěvek na dentální hygienu pouze dárcům krve a krevní plazmy.

 

Diskuze k příspěvku má už 3 komentářů

 1. Zubni náhrada Odpovědět

  Dobry den chtela bych se zeptat jestly prispivate na zubni náhradu jsem důchodce u pojišťovny VZP děkuji za odpověď.

 2. Vlasta Zahradníková Odpovědět

  Přispívá ZP MVČR svým pojištěncům v r. 2020 NA DENTÁLNÍ HYGIENU ? Děkuji za odpověď.
  Ptám se, protože při dentálním ošetření mě informovala paní doktorka, že přispíváte 1000,- Kč a vystavila mi potvrzení.

 3. Hana Odpovědět

  Dobrý den prosím chtěla bych se zeptat jak správně probíhá dentální hygiena, tam kam chodím to jenom dělají vrtačkou a nástroji a laserem ne a platím 1000 korun, děkuji

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *