Maligní melanom neboli nádor kůže patří mezi jeden z nejvíce zhoubných a nejhůře léčitelných rakovinových nádorů. Vyléčit ho lze jen tehdy, pokud přijde pacient k lékaři včas. Když pojištěnec najde změnu tvaru či barvy původně klidného mateřského znaménka nebo se na kůži objeví podezřelé nové znaménko, měl by vyhledat kožního lékaře, který ho vyšetří a zjistí, zda jde o příznak maligního melanomu.

Za posledních deset let bylo na maligní melanom preventivně vyšetřeno více než 25 000 klientů a každý osmý měl diagnostikované zdravotní problémy.

Toto vyšetření může pomoci diagnostikovat až 90 % všech maligních melanomů již na začátku onemocnění. Odborníci doporučují, aby klient absolvoval alespoň 1x ročně preventivní vyšetření a to i v případě, že na kůži nejsou žádné změny, ale má například pozitivní rodinou anamnézu nebo se často pohybuje na slunci apod.

Pro klienty OZP je preventivní vyšetření na místě bezplatné.

Informace o programu:

  1. Program je určen pro děti i dospělé bez ohledu na věk.
  2. Preventivní vyšetření je možné absolvovat jednou do roka. Nejdříve po uplynutí 12 měsíců od poslední prohlídky. Doporučujeme preventivní vyšetření absolvovat jednou za rok, nejdříve však po uplynutí 12 měsíců po provedení předchozí preventivní prohlídky.
  3. Pokud máte zájem, vyberte si ze seznamu poskytovatelů zdravotních služeb toho, který vám vyhovuje a telefonicky se k němu objednejte.
  4. Jste-li klienty Asistenční služby OZP, můžete své dotazy konzultovat s jejími koordinátory, kteří vám rovněž zajistí vhodný termín objednání.
  5. Preventivní vyšetření je pro klienty OZP na místě bezplatné.
  6. Na základě výsledku provedeného preventivního vyšetření vám bude předána lékařská zpráva, kterou doporučujeme předat svému registrujícímu lékaři.
  7. V případě patologického nálezu má příslušný poskytovatel zdravotních služeb povinnost zajistit následnou péči.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *