Česká průmyslová zdravotní pojišťovna připravila pro své pojištěnce příspěvek na pevná nebo snímatelná rovnátka. Tento příspěvek je určen dětem a mládeži do 18 let včetně. Příspevek je poskytován pouze jednou za dva roky, pokud již tedy byl čerpán v roce 2020, nelze jej využít v roce 2020. Výjimkou je pokud jsou oba rodiče současně pojištěnci u ČPZP, pak je možné čerpat příspěvek každý rok.

Ortodontické aparátky (rovnátka) se používají k léčení ortodontických vad zubů a čelistí u dětí i u dospělých. Právě v dětském věku je léčba vhodná, protože trvá kratší dobu než v dospělosti a je levnější, protože zuby dětem teprve rostou.

Výše příspěvku činí 300,– Kč.

Ortodontická léčba je indikována ortodontistou, a to na základě doporučení příslušného zubaře. V závislosti na typu vady jsou v rámci léčby použita snímatelná, nebo fixní rovnátka, či dokonce oba typy postupně za sebou. U dětí se léčba zahajuje při vývojové obměně chrupu a trvá zpravidla několik let.

Nedílnou součástí ortodontické léčby je perfektní ústní hygiena. Kromě nákladů potřebných na pořízení speciálních ortodontických zubních a mezizubních kartáčků jsou značné náklady spojené se samotným pořízením ortodontických aparátků – zatímco léčbu plně hradí zdravotní pojišťovna, na samotná rovnátka rodiče dítěte přispívají.

Celkový limit, který mohou rodiče dětí u příspěvků od České průmyslové pojišťovny čerpat, je omezen 1.000,– Kč za daný kalendářní rok, dalších 500 Kč lze čerpat při účasti v Bonus klubu.

Celková výše příspěvku České průmyslové zdravotní pojišťovny za jeden kalendářní rok včetně bodů získaných v programu Bonus Plus může činit až 1.500,– Kč.

Kde se dozvědět více

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *