Pro dárce krve, krevní plazmy a kostní dřeně připravila Česká průmyslová zdravotní pojišťovna řadu odměn. Jelikož se jedná o bezpříspěvkové odběry, snaží se pojišťovna motivovat své pojištěnce k darování krve a jejích součástí pomocí různých programů.

Každý pojištěnec, který bezplatně daruje krev nebo krevní plazmu, má nárok na vitaminy v hodnotě 80,– Kč.

Noví dárci krve nebo krevní plazmy obdrží 200,– Kč formou příspěvku na nákup vitamínů nebo potravinových doplňků, zakoupených v lékárně s registrační pokladnou. Seznam produktů, na které lze příspěvek uplatnit, je k dispozici na http://www.cpzp.cz/pdf/pp_2020_4.pdf.

Pro dárce oceněné některým ze stupňů Jánského plakety nebo zlatého kříže nabízí příspěvek od 1.000,– Kč do 6.000,– Kč formou příspěvku na: pohybové aktivity, léčebné kúry a procedury v lázeňských zařízeních, masáže, plavání, saunu, pobyt v solné jeskyni, preventivní očkování, laserové operace očí, úhradu nákupů v prodejnách optiky, stomatologickou péči (výkony i výrobky) či úhradu nákupu v lékárnách.

Příspěvky jsou vyplaceny převodem na bankovní účet dárce po předložení požadovaných dokladů (občanský průkaz, průkaz dárce krve, doklad o získání ocenění, doklad o úhradě).

Kde se dozvědět více

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *