Česká průmyslová zdravotní pojišťovna připravila řadu příspěvků pro muže nad 19 let, z nichž si určitě vybere každý muž podle svého věku a svých potřeb,

Jedná se o následujících příspěvky:

  • na laserovou operaci očí, až 1.000,– Kč
  • na sportovní prohlídku, až 300,– Kč
  • na přítomnost otce u porodu, až 300,– Kč
  • na léčbu erektilní dysfunkce. až 500,– Kč
  • na očkování až 300,– Kč

Veškeré příspěvky jsou omezeny maximální celkovým limitem čerpání 1.000,– Kč.

Příspěvek na laserovou operaci očí

Prvním z příspěvků je příspěvek na laserovou operaci očí. Jedná se o operaci, kterou lze léčit většinu případů dalekozrakosti, krátkozrakosti i astigmatismu, příspěvek lze čerpat jen na odstranění dalekozrakosti a krátkozrakosti.

Samotná operace představuje poměrně rychlý zákrok v podobě laserové úpravy rohovky, rekonvalescence je v řádu dní až několika týdnů. Zda je pro vás laserová operace očí vhodná, zjistíte po prvotním vyšetření. Výše příspěvku je až 1.000,– Kč.

Příspěvek na sportovní prohlídku

Další možností, jak využít příspěvek od pojišťovny, je sportovní prohlídka uskutečněná ve zdravotnickém zařízení. Výše příspěvku je až 300,– Kč.

Příspěvek na přítomnost otce u porodu

Pojištěnci mohou u České průmyslové zdravotní pojišťovny využít i příspěvek na přítomnost otce u porodu, která je v drtivé většině porodnic zpoplatněna nemalými částkami. Výše příspěvku činí 300,– Kč.

Příspěvek na léčbu erektilní dysfunkce

Další možností, jak příspěvky od pojišťovny využít, je příspěvek na léčbu erektilní dysfunkce – tento příspěvek lze využít na léčivé přípravky s určitou účinnou látkou. Výše příspěvku činí 500,– Kč. Poruchy erekce postihují zhruba polovinu mužů nad 50 let a objevují se i u mladších ročníků, dobrou zprávu však je, že je tato porucha poměrně dobře léčitelná.

Příspěvek na očkování

Muži  mohou využít příspěvek na očkování ve výši 300,- Kč například na očkování proti chřipce, proti klíšťové encefalitidě, při odjezdu do exotických zemí na očkování proti tamním exotickým nemocem apod. Stejně jako v případě dětí platí, že je příspěvek poskytován na úhradu očkovací látky, nikoli na její aplikaci.

Celkový limit, který mohou pojištěnci formou příspěvků od České průmyslové pojišťovny čerpat, je omezen na 1.000,– Kč za daný kalendářní rok, přičemž si každý pojištěnec může zvolit libovolnou kombinaci příspěvků do této výše. Dalších 500,– Kč může získat  pojištěnec v rámci Bonus Klubu, do kterého se je třeba předem zaregistrovat.

Kde se dozvědět více

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *