Oborová zdravotní pojišťovna připravila pro své klienty bezplatné vyšetření v rámci prevence infarktu, cévní mozkové příhody a diabetu. Toto komplexní vyšetření zahrnuje následující úkony:

 • poslech (sono) karotid,
 • laboratorní biochemické vyšetření a
 • EKG.

Toto vyšetření mohou zdarma podstoupit klienti ve věku od 30 do 55 let jednou ročně. V soukromých zdravotnických zařízeních se přitom celková cena za tyto tři vyšetření může vyšplhat až k částce 3.000,– Kč.

Infarkt, cévní mozková příhoda a diabetes patří k civilizačním chorobám, které mají na svědomí největší procento pracovních neschopností, stejně jako úmrtí, a to bez ohledu na pohlaví pacientů. Civilizační choroby jsou nemoci, které jsou zapříčiněny zejména nezdravým životním stylem, tedy faktory, které máme ve svých rukách.

Nedostatek pohybu, nevyvážený jídelníček, kouření, přemíra alkoholu a stres, to jsou nejčastější faktory, které ke vzniku civilizačních chorob velkou měrou přispívají.

Ačkoli lze civilizačním nemocem účinně předcházet, lze v rámci prevence podstoupit i komplexní vyšetření, které je zaměřené na zjištění stavu srdce a cév. Oborová zdravotní pojišťovna připravila pro své klienty toto vyšetření zcela zdarma.

Kde se dozvědět více

Diskuze k příspěvku má už 2 komentářů

 1. Milan Odpovědět

  Dobrý den, o tento příspěvek bych měl zájem, co všechno musím splňovat, abych na něho měl nárok?
  Děkuji Milan

  • Martina M. | Tým Příspěvky.cz Odpovědět

   Dobrý den,

   děkujeme za Váš dotaz.

   Jestliže jste klientem OZP, je toto vyšetření pro vás bezplatné.

   Podrobné informace:
   Program STOP infarktu je určen pojištěncům OZP ve věku od 30 do 55 let.
   Vyšetření se doporučuje absolvovat jedenkrát za rok, nejdříve však po uplynutí 12 měsíců od předchozí prohlídky.
   V případě zájmu si ze seznamu poskytovatelů zdravotních služeb vyberte vám vyhovujícího poskytovatele a telefonicky si u něj zajistěte termín vyšetření.
   Jste-li klienty Asistenční služby OZP, můžete své dotazy konzultovat s jejími koordinátory, kteří vám rovněž zajistí vhodný termín objednání.
   Preventivní vyšetření je pro klienty OZP na místě bezplatné.
   Na základě výsledku provedeného preventivního vyšetření vám bude předána lékařská zpráva, kterou doporučujeme předat svému registrujícímu lékaři.
   V případě patologického nálezu má příslušný poskytovatel zdravotních služeb povinnost zajistit následnou péči.

   S pozdravem

   Martina M. | Tým Příspěvky.cz

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *