Oborová zdravotní pojišťovna připravila pro své klienty od 50 let věku bezplatné sonografické vyšetření břicha. Toto vyšetření je účinnou prevencí rakoviny, zvyšuje pravděpodobnost úspěšné léčby a klienti ho mohou podstupovat jednou za dva roky.

V soukromých zdravotnických zařízeních za sonografické (ultrazvukové) vyšetření břicha zaplatíte kolem 600,– Kč.

Nádory slinivky břišní a nádory ledvin představují zvláštní skupinu nádorových onemocnění. Obě tato onemocnění se vyznačují plíživým nástupem, poměrně nepříznivou prognózou léčby a faktem, že jsou mnohdy odhalena až ve stadiu metastáz.

Rakovina slinivky břišní je jedním z nejzákeřnějších nádorových onemocnění vůbec, možnosti její léčby jsou velmi omezené a úmrtnost vysoká, přitom její výskyt celosvětově stoupá. Za prokazatelný rizikový faktor je považováno kouření.

Rakovina ledvin je onemocnění, které rovněž nemusí být dlouhou dobu vůbec odhaleno, a pacient navštíví ordinaci až v pozdějším stadiu. Bohužel ve stadiu metastáz je prognóza na přežití pouhý jeden rok. Nejčastější typ nádorového onemocnění ledvin se nejvíce vyskytuje mezi 40. a 60. rokem a postihuje dvakrát více mužů než žen.

Mezi rizikové faktory karcinomu ledvin patří kouření a genetická dispozice, a jako u všech rakovinných onemocnění nezdravý způsob života. Ve výskytu rakoviny ledvin drží Česká republika smutný celosvětový primát.

Kde se dozvědět více

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *