Oborová zdravotní pojišťovna připravila pro své klienty bezplatné vyšetření na jeden z nejzhoubnějších a velmi obtížně léčitelných nádorů, a sice maligního melanomu – nádoru kůže.

V soukromých klinikách vyjde vyšetření jednoho znaménka na částku okolo 500,– Kč. Zdarma lze vyšetření podstoupit v tzv. Stanu proti melanomu, který se nachází v Praze, Brně a Ostravě.

Toto onemocnění je zákeřné v tom, že k jeho odhalení dojde mnohdy až v rozvinuté fázi, kdy dojde k metastázím do jiných orgánů. Pacient pak přichází do ordinace s problémy, které souvisí právě s metastázemi, a až následně je odhalen i kožní nádor.

Nejdůležitější je v případě melanomu jeho prevence, protože lze vyléčit jen tehdy, je-li odhalen včas. Varovnými signály by měly být změny na již existujících mateřských znaméncích, nebo znaménka nová. Za optimální prevenci se považuje návštěva jednou ročně na specializovaném pracovišti kožního lékařství.

Oborová zdravotní pojišťovna připravila pro své klienty, děti i dospělí bez věkového omezení, na vybraných pracovištích toto preventivní vyšetření zcela zdarma.

Kde se dozvědět více

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *