Oborová zdravotní pojišťovna, v běžné řeči nazývána zkráceně jako ‚OZP‘, má v současnosti přes 700.000 klientů. Počet pojištěnců z ní dělá čtvrtou největší pojišťovnu v České republice, ale s poměrně velkým odstupem za Českou průmyslovou zdravotní pojišťovnou. Jejím oficálním kódem je 207.

V níže uvedené tabulce naleznete přehled dostupných příspěvků pro klienty OZP pro rok 2021. Specialitou OZP jsou také bezplatná vyšetření poskytovaná u vybraných partnerů. Pro více informací o konkrétním příspěvku či vyšetření stačí kliknout na jeho název.

Název příspěvkuKomu je určenVýše příspěvku
Bezplatné vyšetření rakoviny prsuženy 40-44 letzdarma
Bezplatné vyšetření rakoviny kůžeděti
dospělí
zdarma
Bezplatné preventivní vyšetření infarktudospělí 30-55 letzdarma
Bezplatné vyšetření rakoviny prostatymuži 40-60 letzdarma
Bezplatné vyšetření osteoporózydospělí nad 50 letzdarma
Bezplatné vyšetření nádorů břišních orgánůdospělí nad 50 letzdarma
Úrazové pojištění novorozenců zdarmaděti do 1 rokuzdarma
Příspěvek na očkováníděti do 1 roku
mládež do 27 let
dospělí
500,– Kč
300,– Kč
300,– Kč
Příspěvek na ozdravný pobytděti 7-15 let807,– Kč až 1.855,– Kč
Příspěvek na léčebný program při obezitěděti 3-12 let3.500,– Kč
Příspěvek pro onkologicky nemocnéklienti3.000,– Kč
Příspěvek na odvykání kouřeníklienti (kuřáci)4.000,– Kč

 

Uvedené informace mají pouze informativní charakter. Nejedná se o oficiální prezentaci pojišťovny – tu naleznete na níže uvedeném odkazu.

Kde se dozvědět více

Diskuze k příspěvku má už 13 komentářů

 1. Podpora v nezaměstnanosti po mateřské Odpovědět

  Dobrý den,letos v září mě končí MD,ale bohužel mi nevzali syna do MŠ, teď už jsem nezaměstnaná, tudíš nebudu mít žádný příjem. Mám nárok na nějaký příspěvek?

 2. Příspěvek na masáže. Odpovědět

  Jsem po operaci pravého ramene, prodělala jsem následnou rehabilitaci, ale rameno se po roce znovu ozvalo. Platím si masáže, 180,-Kč za jednu. Mám nárok na částečnou kompenzaci. Stvrzenky samozřejmě doložím. Jsem s pozdravem L.Kováříková

 3. Jitka Daňková Odpovědět

  Jen tak upřímně vaše Vitakonto je naprosto na nic.Pokud se bonus který není nijak vysoký nevycerpa Tak vám další rok propadne a Vitakonto je prázdné.Naskočí tam tak max. pár stovek bodů za preventivní prohlídku u zubaře.Nevím jak se někdo může dopracovat třeba na 4000 aby to pokryla část ceny rovnatek.Jsem u OZP od r. 2002 a za posledních 10 let jsem nic necerpala a mám na tom provedeném Vitakonto 650 bodů .Tak to mi opravdu moc nepomůže .Nejraději bych od pojišťovny odešla .

  • Markéta N. | Tým Příspěvky.cz Odpovědět

   Dobrý den,
   děkujeme Vám za dotaz. Rozumím vašemu rozčarování a flustraci z neefektivního využití sbíraných bonusových bodů v rámci vašeho Vitakonta. Naše poradna není klientský servis OZP. Doporučila bych Vám kontaktovat přímo jejich pracovníka a promluvit si, zda existuje efektivnější cesta využití tohoto programu. Pokud se Vám služby OZP nelíbí, samozřejmě máte zákonné právo změnit vaši zdravotní pojišťovnu.

 4. Michaela V. Odpovědět

  Dobry den ,jsem jiz nekolik let u ozp a nevim co je vitakarta a jak ji ziskam.pote se dozvim na co muzu mit slevy?dekuji za odpoved.

 5. Milan Odpovědět

  Dobrý den, pokud jste informativní portál, je možné se z někým domluvit a podívat se přes Vitakonto na co přesně tedy OZP přispívá a na co ne? Je jasné, že každý pojištěnec splňuje jiné předpoklady, ale pokud chodím na preventivní prohlídky a žiju zdravě, tak si myslím, že by pojišťovna mohla tyto lidi více podporovat?

  Díky M

  • Martina M. | Tým Příspěvky.cz Odpovědět

   Dobrý den,

   děkujeme za Váš dotaz.

   budete-li chtít znát stav Vašich kreditů, za co je můžete získat a na co je můžete čerpat, stačí se přihlásit do Vaší do VITAKARTY ONLINE a následně najdete vše v sekci VITAKONTO. Uvidíte zde, jakým způsobem můžete kredity získat, na jaké programy a do jakého data je můžete čerpat.
   Klienty s nízkými zdravotními náklady odměňuje pojišťovna bonifikačním kreditem.

   S pozdravem

   Martina M. | Tým Příspěvky.cz

 6. Mášová Marie Odpovědět

  Dobrý večer,

  je mi 66 let a pravidelně docházím na cvičení jogy. Mohu požádat OZP o příspěvek na tuto aktivitu? A pokud ano , tak jakým způsobem.

  Děkuji Mášová

  • Tým Příspěvky.cz Odpovědět

   Dobrý den,

   děkujeme za váš dotaz, nárok na příspěvek by vzniknout mohl, bližší informace jsou však dostupné pouze klientům OZP po přihlášení do aplikace VITAKONTA.

   S přáním hezkého dne

   Tým Příspěvky.cz

 7. Kudrna Josef Odpovědět

  Dobrý den.
  Chtěl bych se zeptat,zda obvodní lékař může požadovat 30-Kč za odběr krve pro odborného lékaře,za kterým dojíždím do jiného
  města.Krev odebírá zdravotní sestra.
  Děkuji za odpověď a přeji hezký den. Kudrna J.

 8. Jana Beránková Odpovědět

  Dobrý den,

  chci se zeptat, zda OZP přispívá u dospělých na fixní rovnátka či antikoncepci?

  Děkuji. S pozdravem Jana Berankova

  • Irena Poláková Odpovědět

   Dobrý den,

   děkujeme za váš dotaz.

   Podle dostupných informací OZP na rovnátka nebo antikoncepci přispívá, ale jinak než příspěvkem, který je vyplacen na základě papírové žádosti. Příspěvek lze získat prostřednictvím Vitakonta, z něhož můžete čerpat kreditní body, které se převádí na peníze.

   S přáním hezkého dne

   Mgr. Irena Poláková

 9. Antosová Martina Odpovědět

  Dobrý večer, chtěla by jsem se zeptat, jak musí mít pacient vysoké BMI a jaké jsou ostatní podmínky, aby byl pacientovi plně pojišťovnou hrazen zákrok plikace žaludku. Děkuji Antošová

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *