Oborová zdravotní pojišťovna připravila pro klienty všech věkových skupin příspěvek na očkování, který může být použit na jakoukoli vakcínu nehrazenou z veřejného zdravotního pojištění.

Novorozenci, pro účely přiznání nároku na tento příspěvek tedy děti do 1 roku věku, mohou získat až 1.300,– Kč na jakoukoli očkovací látku, může se jednat například o vakcínu proti rotavirům, nejčastějšímu průjmovému onemocnění u dětí, nebo pneumokokům. Tento příspěvek pomáhá rodičům pokrýt část nemalých nákladů, kterou jsou s prvním rokem života jejich dítěte spojeny.

Děti a mládež od 1 roku do dovršení 27 let mají nárok na příspěvek ve výši 300,– Kč, může se jednat například o očkován proti klíšťové encefalitidě, které je jedinou skutečnou ochranou proti tomuto onemocnění, nebo například očkování proti chřipce.

Také dospělí klienti oborové zdravotní mohou čerpat příspěvky na očkování, a to rovněž ve výši 300,– Kč. U dospělých je kromě očkování proti klíšťové encefalitidě či chřipce oblíbené i očkování proti žloutence.

Kde se dozvědět více

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *