Oborová zdravotní pojišťovna připravila pro své klienty-kuřáky příspěvek na boj se závislostí na nikotinu. Jedná se o příspěvek až do výše 4.000,– Kč, který může být využit na nákup Champixa prostředků na odvykání kouření.

V České republice kouří podle dostupných statistik 2,3 milionu lidí – kuřákem je každý čtvrtý dospělý a zbytek tvoří děti a mladiství. Ročně se v České republice vykouří přes 20 miliard cigaret.

Jak potvrzují průzkumy mezi kuřáky, téměř 70 % dospělých kuřáků by si přálo přestat kouřit, a každý třetí kuřák se o to každoročně pokouší, většinou neúspěšně. Málokdo nad závislosti na tabáku zvítězí sám, kuřákům pomáhají specializovaná Centra léčby závislosti na tabáku.

Alarmující jsou statistiky o zdravotních dopadech kouření. Pokud v České republice ročně zemře kolem 100 000 lidí, skoro pětinu těchto úmrtí má na svědomí právě tabák a tabákové výrobky. 44 % kuřáků umírá na nemoci srdce a cév a 38 % na rakovinu. Pravděpodobnost onemocnění rakovinou je u kuřáka 25x vyšší než u nekuřáka a 66 % lidí, kteří zemřeli na následky kouření, je mladší 65 let.

Kde se dozvědět více

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *