Oborová zdravotní pojišťovna připravila pro své pojištěnce, které jsou postiženi onkologickým onemocněním, příspěvek, který pomáhá pokrýt náklady související s léčbou a s celkovou úpravou životního stylu během léčby a po ní. Výše tohoto příspěvku je 3.000,– Kč.

Rakovina, ať už v jakékoli formě, postihuje stále větší procento osob. Ve výskytu rakoviny tlustého střeva a konečníku a rakoviny ledvin drží Česká republika dokonce celosvětové prvenství. Úspěšnost onkologické léčby se postupně zvyšuje, naděje dnešních pacientů v porovnání s pacienty před deseti lety jsou výrazně vyšší. Přesto však představuje rakovinné onemocnění výraznou fyzickou a psychickou zátěž a návrat do aktivního života nebývá pro pacienty snadný.

Zejména u chemoterapeuticky léčených pacientů dochází většinou k vypadávání vlasů, ženy po mastektomii, které nepodstoupila následnou plastickou rekonstrukci prsu, používají speciální náhrady, tzv. epitézy. Důležité je po proběhlé léčbě rozproudit očistné procesy v organismu, například formou lymfodrenáží. Na všechny tyto potřeby nebo služby, které pomohou onkologickým pacientům s nemocí úspěšně bojovat a se vší důstojností začít znovu aktivně žít, přispívá Oborová zdravotní pojišťovna částkou 3.000,– Kč.

Kde se dozvědět více

Diskuze k příspěvku má už 1 komentářů

  1. Petra Odpovědět

    Dobrý den chtěla bych se zeptat je to s příspěvky pro onkologické pacienty a co je potřeba všechno vyřídit a na co všechno má nárok. Děkuji

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *