Všeobecná zdravotní pojišťovna, v běžné řeči nazývána zkráceně jako ‚VZP‘, má v současnosti téměř 6.000.000 klientů. Počet pojištěnců z ní dělá jednoznačně největší pojišťovnu v České republice. Jejím oficálním kódem je 111.

Pro získání finančních příspěvků a slev u partnerů pojišťovny VZP, je nutné být členem Klubu pevného zdraví. Členství v klubu je zdarma a přihlásit se lze online vyplněním přihlášky. Odkazy naleznete níže v sekci ‚Kde se dozvědět více‘.

V níže uvedené tabulce naleznete přehled dostupných příspěvků pro klienty VZP pro rok 2019. Pro více informací o konkrétním příspěvku stačí kliknout na jeho název.

Název příspěvkuKomu je určenVýše příspěvku
Příspěvek pro těhotné ženy a budoucí maminkytěhotné ženy
kojící ženy
1.000,– Kč
Příspěvek na očkováníděti
dospělí
2.500,– Kč
Příspěvek na sport a hubnutíděti
dospělí
500,– Kč
Příspěvek na meditaci a relaxační cvičení (jógu)děti
dospělí
500,– Kč
Příspěvek na vyšetření kožních znaménekděti
dospělí
500,– Kč
Příspěvek pro diabetikyděti
dospělí
500,– Kč
Příspěvek na rovnátkadětiNeposkytuje
Příspěvek pro celiaky na bezlepkovou dietuděti
studenti
6.000,– Kč
Příspěvek pro dárce krvedospělí1.000,– Kč
Příspěvek na léčebně ozdravný pobytděti1.200,– Kč

Uvedené informace mají pouze informativní charakter. Nejedná se o oficiální prezentaci pojišťovny – tu naleznete na níže uvedeném odkazu.

Kde se dozvědět více

Diskuze k příspěvku má už 387 komentářů

 1. Lucie Odpovědět

  Dobrý den,
  Chci se zeptat, v roce 2004 mi vzp proplatilo celý lyžařský výcvik (byli semnou osobně ova rodiče vedení také u vzp) ve škole nám dali fakturu a řekli, že nám pojišťovna uhradí polovinu. Jak je tomu teď? Děkuji

 2. Lucie Odpovědět

  Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda přispívá pojišťovna na antikoncepci pro dítě od 14ti let. Důvod užívání jsou silné bolesti při menstruaci a na srovnání cyklu. Děkuji

 3. jaroslav pudr Odpovědět

  Dobry den v roku 2009 mi byla diagnostikovaná nemoc zvaná ROSTROUŠENÁ SKLEROZA. Chtěl bych poděkovat za proplacení mé dosavadní léčby a zároven se zeptat zdali vás mohu poprosit o příspěvek na pořízení pomucky k chuzy Walkaide.Oslovyl jsem jiš nadaci charta 77 která mi poskytla jiš příspěvek.VŠAK TATO ČÁSTKA zdaleka nepokryje náklady na pořízeni této zdravotní pomucky k chuzy. Spozdravem a poděkováním za váš čas Jarda Pudr

 4. Zdenek Odpovědět

  Jsem trochu udiven,ze v dobe pocitacove techniky,mobilu si musim chodit na postu pro preplatek.To by neslo zaridit,ze ti co maji ucet a jsou nejak mene pohyblivy.nebo i z nedostatku casu prevest penize z uctu na ucet?

 5. Dagmar Odpovědět

  Jsem dva roky po operaci TEP druhého kyčelního kloubu. Mám nárok na příspěvkovou lázenskou péči ?

  Je možné využít i lázně na Slovensku v Piešťanech_ ? Děkuji za odpověď

 6. Iva Odpovědět

  Dobrý den – chtěla bych se zeptat , zda pojišťovna proplácí cesťák při dojíždění na kontroly do porodnice v posledním měsíci těhotenství.. Porodnice v našem městě byla zrušena. Takže dojíždím do 50km vzdálené porodnice.

 7. Jana Odpovědět

  Jsem rok po TEP kolenního kloubu již druhého, mám nárok na opakování lázeňské péče???

 8. Petr Janík Odpovědět

  Dobrý den, jsem pacient s těžkým spánkovým apnoe a chtěl bych se zeptat jestli doplacím na příslušenství k dýchacímu přístroji SIPAP jako to bylo v roce 2018 nebo je pro tento rok nějaká změna.

  Děkuji s pozdravem Janík

 9. Petra Odpovědět

  Dobrý den,syn chodí se školou na kurzy bruslení-DĚTI DO BRUSLÍ,chci se zeptat zda to zdrav.pojišťovna proplácí?Děkuji za odpověď

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *