Všeobecná zdravotní pojišťovna, v běžné řeči nazývána zkráceně jako ‚VZP‘, má v současnosti téměř 6.000.000 klientů. Počet pojištěnců z ní dělá jednoznačně největší pojišťovnu v České republice. Jejím oficálním kódem je 111.

Pro získání finančních příspěvků a slev u partnerů pojišťovny VZP, je nutné být členem Klubu pevného zdraví. Členství v klubu je zdarma a přihlásit se lze online vyplněním přihlášky. Odkazy naleznete níže v sekci ‚Kde se dozvědět více‘.

V níže uvedené tabulce naleznete přehled dostupných příspěvků pro klienty VZP pro rok 2019. Pro více informací o konkrétním příspěvku stačí kliknout na jeho název.

Název příspěvkuKomu je určenVýše příspěvku
Příspěvek pro těhotné ženy a budoucí maminkytěhotné ženy
kojící ženy
1.000,– Kč
Příspěvek na očkováníděti
dospělí
2.500,– Kč
Příspěvek na sport a hubnutíděti
dospělí
500,– Kč
Příspěvek na meditaci a relaxační cvičení (jógu)děti
dospělí
500,– Kč
Příspěvek na vyšetření kožních znaménekděti
dospělí
500,– Kč
Příspěvek pro diabetikyděti
dospělí
500,– Kč
Příspěvek na rovnátkadětiNeposkytuje
Příspěvek pro celiaky na bezlepkovou dietuděti
studenti
6.000,– Kč
Příspěvek pro dárce krvedospělí1.000,– Kč
Příspěvek na léčebně ozdravný pobytděti1.200,– Kč

Uvedené informace mají pouze informativní charakter. Nejedná se o oficiální prezentaci pojišťovny – tu naleznete na níže uvedeném odkazu.

Kde se dozvědět více

Diskuze k příspěvku má už 387 komentářů

 1. Jana Kapcalová Odpovědět

  Dobrý den, moje maminka má 80 roků. Může požádat o příspěvek na naslouchátko, baterie, nebo vložku do ucha ? Děkuji za odpověď

 2. Jarmila Frdlíková Odpovědět

  Dobrý den,přispívá VZP na ošetření jizvy laserem?Děkuji

 3. Josef Bumbálek Odpovědět

  Dobrý den.V loňském roce, 5.10.2018 jsem v PI nemocnici podstoupil operaci prostaty (TVPV). Od té doby tj. již více nežli 8 měsíců trpím 100 % inkontinencí. Zdrav. stav se mi nezlepšil ani po 1/2 roční fyzioterapii, kterou jsem si v plném rozsahu platil. Abych mohl žít alespoň částečně jako člověk a zachoval si určitý hygienický standard, musím používat zdravotnické potřeby.Jedná se konkrétně o VLOŽKY ABSORPČNÍ MOLIMED COMFORT MAXI, kód 0087667. Nemocnice PI, ale i moje PL mi na 3 měsíce předepisují 6 ks balení po 30 kusech tj. celkem 180 kusů. Z tohoto údaje vyplývá, že mám na spotřebu pouhé 2 kusy na den, při mé spotřebě min. 5 ks. Všechny tyto vložky které potřebuji „navíc“ si hradím ze svých prostředků. Vzhledem k tomu, že jedno balení v lékárně stojí 220,- kč , přicházím o dost peněz. Jsem důchodce, r. 1939 a ptám se proč nemám nárok na tolik kusů vložek, kolik jich skutečně potřebuji? Děkuji předem za Vaši odpověď. J.B.

 4. eva Odpovědět

  Dobrý den.
  Proplácí VZP oční vyšetření speciálním přístrojem? Bohužel už nevím název toho vyšetření.Platila jsem jednorázově za obě oči 400,-

 5. Dana Odpovědět

  Dobrý den, přispívá VZP na cvičení posilování pánevního dna? Jaké jsou pro tO dané požadavky a případně kde mohu o příspěvek požádat a jestli má VZP pro toto cvičení smlouvu s některým zdravotním zařízením.Děkuji Dana

 6. Marta Pintyrova Odpovědět

  Dobrý den chtěla bych se zeptat zda je možné proplatit tlakoměr 82 lete paní .děkuji za odpověď

 7. Eva Spáčilová Odpovědět

  Dobrý den, můj syn má 17 let , v srpnu 2019 mu bude 18let a chci jej naočkovat vakcínou Bexsero.
  Na jakou výši příspěvku má nárok ? Děkuji Eva Spáčilová ,matka

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *