UPOZORNĚNÍ: Příspěvek na plavání pro těhotné je v roce 2020 nabízen v rámci příspěvku pro těhotné ženy a budoucí maminky.

Všeobecná zdravotní pojišťovna připravila program finančních příspěvků pro nastávající maminky nebo ženy, kterým se v daném kalendářním roce narodilo miminko. Jedním z těchto příspěvků je příspěvek na cvičení a plavání pro těhotné, poskytovaný ve výši 500,– Kč.

Fyzické aktivity by se žena neměla zříkat ani v období těhotenství, avšak je třeba volit takové sportovní aktivity, které jsou v těhotenství vhodné. Plavání v těhotenství má blahodárný vliv na cévní a mízní systém a posiluje zádové svaly, které v těhotenství trpí. Cvičení pro těhotné pomůže zpevnit velice důležité svaly pánevního dna a zároveň naučí nastávající maminku správnému dýchání. Provozováním sportovních aktivit během těhotenství si zlepšujete fyzickou kondici, a prospíváte tím nejen samy sobě, ale i svému miminku.

Pravidla pro získání příspěvku na cvičení a plavání pro těhotné

  1. Pokud budete žádat o tento příspěvek, nebudete moci žádat v daném kalendářním rocepříspěvek na předporodní kurzy, přítomnost partnera u porodu nebo odběr pupečníkové krve pro vlastní potřebu.
  2. Pokud jste starší 18 let, můžete v tomtéž kalendářním roce žádat zároveň o jeden z následujících příspěvků: příspěvek na očkování nehrazené ze zdravotního pojištění, rehabilitační aktivity nebo vyšetření melanomu.
  3. Pokud jste mladší 18 let, můžete žádat o jeden příspěvek ze skupiny očkování nehrazené ze zdravotního pojištění, rehabilitační aktivity a rovnátka.

Kde se dozvědět více

Diskuze k příspěvku má už 1 komentářů

  1. Katka Odpovědět

    Dobrý den.Pokud jsem vyčerpala 500kc. na prvotrimestrialni test mam jeste nárok na jiný finanční příspěvek??A pokud ano jak mam postupovat??Dekuji

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *