UPOZORNĚNÍ: Příspěvek na předporodní kurzy je v roce 2020 nabízen v rámci příspěvku pro těhotné ženy a budoucí maminky.

Všeobecná zdravotní pojišťovna připravila program finančních příspěvků pro nastávající maminky nebo ženy, kterým se v daném kalendářním roce narodilo miminko. Jedním z těchto příspěvků je příspěvek na předporodní kurzy, poskytovaný ve výši 500,– Kč.

Proč jsou předporodní kurzy tak důležité? Narození dítěte je výjimečným okamžikem v životě každé ženy a účast na předporodních kurzech poskytne dostatečnou odbornou podporu těhotenství, způsobu vedení porodu, péči o dítě nebo poporodní péči.

Mnoho klientek se díky předporodnímu kurzu částečně zbaví strachu z porodu, a pokud aplikují, co se v kurzu naučily, může mít porod hladší průběh. Součástí kurzů pořádaných přímo porodnickými odděleními je zpravidla i prohlídka sálu a pokojů pro maminky s miminky – nastávající maminka si tak může prohlédnout místa, na kterých prožije nejintenzivnější zážitek svého života. Nezanedbatelným přínosem těchto kurzů je i nácvik správného dýchání a spolupráce při porodu.

Pravidla pro získání příspěvku na předporodní kurzy

  1. Abyste mohla nárok na tento příspěvek uplatnit, je nutné kurz předporodní přípravy absolvovat u některého z poskytovatelů ze seznamu VZP.
  2. Pokud budete žádat o tento příspěvek, nebudete moci žádat v daném kalendářním rocepříspěvek na cvičení a plavání pro těhotné, přítomnost partnera u porodu nebo odběr pupečníkové krve pro vlastní potřebu.
  3. Pokud jste starší 18 let, můžete v tomtéž kalendářním roce žádat zároveň o jeden z následujících příspěvků: očkování nehrazené ze zdravotního pojištění, rehabilitační aktivity nebo vyšetření melanomu.
  4. Pokud jste mladší 18 let, můžete žádat o jeden příspěvek ze skupiny očkování nehrazené ze zdravotního pojištění, rehabilitační aktivity a rovnátka.

Kde se dozvědět více

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *