UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek již v roce 2020 Všeobecné zdravotní pojišťovna bohužel nenabízí. Nabízí však celou řadu příspěvků pro sportovní a pohybové aktivity či meditační a relaxační cvičení (jógu).

 • aktivity lázeňského typu: např. masáže, solná jeskyně, sauna, parní lázeň, celotělová kryoterapie, zábaly, koupele, lymfodrenáže, inhalace, baňkování, whirlpool, hydrojet, perličková koupel, Kneippův chodník
 • cvičení: cvičení na balonech, cvičení proti bolesti zad, kalanetika, pilates, chůze na pohyblivém pásu (heat), posilování pomocí klouzavých desek (flowin), plavání (nikoliv závodní plavání ve sportovních klubech).

Je možné kombinovat více aktivit, není nutné mít více vstupenek na jednu regabilitační aktivitu.

Jako doklady o úhradě za služby či zboží stačí předložit permanentky na rehabilitační aktivity, alespoň 1 vstupenku na jednu aktivitu (vstupenka musí mít minimální hodnotu celkem 100 Kč), faktura, výpis z bankovního účtu s uvedením minusové položky.

Z dokladu musí být patrné, pro koho úhrada je (jméno, datum narození).

Dárci krve

Klienty, kteří darovali v daném kalendářním roce alespoň jedenkrát krev, plazmu nebo kostní dřeň, budou odměněni příspěvkem až 500 Kč na:

 • Nehrazené rehabilitační aktivity lázeňského typu
  nebo
 • Vitaminy a doplňky stravy zakoupené v lékárně pro vlastní potřebu.

Dárci krve mohou v jednom kalendářním roce získat až 3 000 Kč, protože zároveň mohou čerpat příspěvek ze skupiny Dospělí na všechny uvedené aktivity, případně příspěvek ve skupině Maminky.

Navíc bezpříspěvkový dárci dostanou 35 dní cestovního pojištění zdarma, nebo lepší sazbu ročního pojištění léčebných výloh při opakovaných výjezdech do zahraničí.

 • pokud byly poslední dva bezpříspěvkové odběry za posledních 365 dní
 • pokud byly poslední tři odběry za posledních 730 dní, přičemž poslední odběr krve se uskutečnil v průběhu posledních 365 dní
 • pokud jsou držiteli Zlatého kříže nebo Janského medaile (bez časového omezení, kdy ocenění získali a aniž by v kalendářním roce darovali krev).

Žádost o vyplacení příspěvku musí být podána nejpozději do 30. 11. daného kalendářního roku.

Plné znění podmínek čerpání příspěvků na preventivní programy VZP ČR hrazené z fondu prevence najdete zde.

Doklady o zaplacení nesmí být starší než 3 měsíce od data vystavení.

Čerpání příspěvků může být ukončeno i před koncem kalendářního roku po vyčerpání stanoveného finančního limitu.

Kde se dozvědět více:

Diskuze k příspěvku má už 47 komentářů

 1. Pavel Kočí Odpovědět

  Dobrý den,prosím Vás mohu využít k proplacení od VZP vstupenky do plaveckého bazénu pro rehabilitační plavání při léčbě SKOLIOZY PÁTEŘE..??? Děkuji vám….

 2. Růžena Brožková Odpovědět

  Mohu využít k proplacení také masáže které nejsou z lázeňského pobytu?Děkují

  • Markéta N. | Tým Příspěvky.cz Odpovědět

   Dobrý den paní Brožková,

   děkujeme Vám za dotaz. VZP bohužel letos příspěvek na rehabilitaci nevyplácí, tento příspěvek se týkal již ukončených preventivních programů. Omlouváme se za neaktuální informace, na jejich odstranění pracujeme.

   Od VZP však můžete získat příspěvek např. na posilovnu, relaxační či meditační cvičení.
   Podmínkou je být registrovaný v Klubu pevného zdraví. Více informací o aktuálních preventivních programech pro dospělé můžete najít zde
   https://www.klubpevnehozdravi.cz/dospeli/

 3. Petr Odpovědět

  Dobrý den
  Jak je to letos s příspěvkem na saunu? V roce 2015 byl jen pro dárce krve.
  Děkuji p.Burjánek

 4. Veronika Odpovědět

  DOBRÝ DEN, mám dotaz. Prosím Vás, můžete mi napsat postup, abychom získali pobyt v lázních. MÁM 16 měsíčního syna a neustále marodí a bere antibiotika, ma problémy – dýchací cesty. Už nevíme jak mu můžeme pomoci, tak mi lide radí hrazený pobyt v lázních. Jelikož jsem na mt, nemuzeme si dovolit pobyt hradit.
  Moc děkuji Kučerová

 5. Eva Peckova Odpovědět

  Prosím o informaci zda VZP přispívá na výkon:injekční podání kyseliny hyaluronové do kloubů(koleno) nebo podání kolagenu injekčně do kloubů.
  Jaká je žádost? děkuji za odpověď
  Eva Pecková

 6. Monika Bilahorkova Odpovědět

  Dobry den, tchyne je duchodce a ma problemy se zadama. Pomaha ji fyzioterapie, tak bych se chtela zeptat, jestli ma narok na nejaky prispevek. Dekuji za odpoved

 7. Brych B. Odpovědět

  15.7.2015

  Dobrý den,

  omlouvám se za chybu v dotazu dne 13.7.2015. Zkratka PKP je chybná, správně je PLP, t.j. příspěvková lázeňská péče a KPL je komplexní lázeňská péče.
  Děkuji.

  • Radka H. | Tým Příspěvky.cz Odpovědět

   Dobrý den, pane Brychu,
   z dostupných informací jsem vyčetla, že veškeré posouzení oprávněnosti čerpání příspěvků na lázně leží na revizním lékaři. Ten ostatně musí schválit návrh lázeňského léčení. Nicméně samostatně – například z fondu příspěvků Klubu pevného zdraví – se tyto procedury neproplácejí.
   Bližší informace jsou k dispozici na stránkách VZP, je tam uvedený i telefonický kontakt, kam se také můžete obrátit.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *