Mateřství patří k nejkrásnějším období v životě každé ženy. Změna, kterou těhotenství a narození dítěte přináší je však mnohdy náročná. Všeobecná zdravotní pojišťovna připravila pro své klientky řadu příspěvků na podporu předporodního vzdělávání, pohybových a dalších podpůrných aktivit těhotných žen. Výše příspěvku je až 1.000,- Kč.

Budoucí maminka si může nechat proplatit např. kurz přípravy na porod, kde získá potřebné informace o průběhu porodu a péči o novorozence (tzv. předporodní kurz). Těhotná žena muže též využít příspěvek pojišťovny na prvotrimestrální screening nebo proplacení účasti partnera u porodu.

V neposlední řadě pojišťovna budoucí matce nabízí příspěvek na celou řadu pomůcek spojených s těhotenstvím, porodem a kojením, ať už se jedná o příspěvek na těhotenské punčocháče, prsní kloboučky, formovače bradavek, odsávačky, absorpční prsní vložky a mnoho dalšího.

Balíček příspěvků Všeobecné zdravotní pojišťovny pro budoucí maminky činí až 1.000,- Kč. Těhotná žena musí být členem Klubu pevného zdraví při Všeobecné zdravotní pojišťovně a musí při žádosti předložit platný těhotenský průkaz či rodný list dítěte. Žádost musí být podána nejpozději do 30. 11. 2017. Budoucí maminky mohou zároveň čerpat i další příspěvky z preventivních programů určených pro dospělé.

Pravidla pro získání příspěvku pro budoucí maminky

 • Příspěvek pro těhotné ženy může získat pojištěnec v rámci preventivních fondů Všeobecné zdravotní pojišťovny. Podmínkou je, aby pojištěnec byl zároveň členem Klubu pevného zdraví. Členství v klubu lze získat zdarma na kterékoliv pobočce Všeobecné zdravotní pojišťovny, případně lze vyplnit přihlášku online z pohodlí domova.
 • Pro získání příspěvku je nutné předložit platný těhotenský průkaz, případně rodný list narozeného dítěte.
 • Žádost o příspěvek musí být podána nejpozději do 30. 11. 2017. Žádost lze podat osobně na kterékoliv pobočce Všeobecné zdravotní pojišťovny, případně i korespondenční cestou prostřednictvím České pošty (přesný postup níže).

Jak zažádat a získat příspěvek z pohodlí domova (korespondenčně)

 1. Pokud ještě nejsem členem Klubu pevného zdraví, vyplňte online přihlášku
 2. Stáhněte si, vytiskněte a vyplňte formulář pro žádost o příspěvek
 3. Vyplněný formulář vložte do obálky a přiložte originály dokladů o úhradě služby/zboží, které nejsou starší tří měsíců
 4. Obálku zašlete na regionální pobočku VZP dle místa vašeho trvalého bydliště
 5. Do 30 dnů vám bude na uvedený bankovní účet zaslán příspěvek

Kde se dozvědět více

Diskuze k příspěvku má už 3 komentářů

 1. Tereza Odpovědět

  Nicméně je složité ten příspěvek z nich vymámit. Jen slovo DULA jim způsobí kopřivku, takže cokoli jde přes ní vám neschválí (i když to nikde v podmínkách napsané není). Taky předporodní kurz musí být v porodnici, jiný neproplatí.

 2. Lenka H. Odpovědět

  Dobrý den, je možné čerpat příspěvek i na proplacení léků/potravních doplňků, které mi předepsal gynekolog? V mém případě se jedná o Detralex na žíly a Železo. Děkuji. Lenka H.

 3. michaela Odpovědět

  Ano, prispevek je sice prijemny. Ovšem je důležité vědět, ze je mozno ho čerpat pouze jednou. Takze pokud v tehotenstvi pouzijete napr. 800 Kc za predporodni kurz, uz vam i v pristim kalendarnim roce zbyva pouze 200 Kc na pripadne laktacni pomucky.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *