Krajská pobočka Úřadu práce České republiky v Českých Budějovicích má na starost celé území Jihočeského kraje. Úřad se nachází v ulici Klavíkova 1570/7 kousek od Vltavy. Ve vedlejší ulici Husova třída je trolejbusová zastávka U Zelené ratolesti (trolejbus č. 1 a 3), dopravní spojení na úřad je tedy velice dobré a bez problémů lze zdarma zaparkovat i přímo před úřadem.

Hlavním úkolem krajské pobočky je snaha o snížení nezaměstnanosti v daném působišti. Krajská pobočka je podřízena generálnímu ředitelství Úřadu práce ČR a spadá pod ní několik kontaktních pracovišť.

Úřad práce České Budějovice – krajská pobočka pro Jihočeský kraj

Úřad práce České Budějovice – krajská pobočka pro Jihočeský kraj

Hlavními nástroji pro snižování nezaměstnanosti je nabídka volných pracovních míst, rekvalifikace a vzdělávání uchazečů o zaměstnání, poradenské služby pro osoby i firmy. V Jihočeském kraji je aktuálně 4.3% nezaměstnaných občanů. To je velmi dobrý výsledek a vypovídá o dobré situaci na trhu práce v Jižních Čechách. Nejnižší nezaměstnanost má Praha (3.4%), průměrná míra na celou zemi je pak 5.2%.

Kromě toho ale také agenda krajské pobočky zahrnuje výplatu sociálních dávek, podpory v nezaměstnanosti, dávek pěstounské péče a příspěvky aktivní politiky zaměstnanosti (APZ).

VOLNÁ MÍSTA Nabídka aktuálně volných pracovních míst v Jihočeském kraji a Českých Budějovicích online na stránkách Úřadu práce.

Krajská pobočka zároveň slouží i jako kontaktní pracoviště. Jedná se tedy o jedinou pobočku úřadu práce v Českých Budějovicích. Zároveň slouží i okolním městům – Hluboké nad Vltavou, Novým Hradům, Trhovým Svinám, Týnu nad Vltavou a Zlivu.

Adresa a kontakt

 • Klavíkova 1570/7
 • 370 04 České Budějovice 3
 • IČ: 724 96 991
 • Telefon (ústředna): 950 109 111
 • E-mail (elektronická podatelna): podatelna@cb.mpsv.cz
 • Číslo bankovního účtu: 771237828231 / 0710 (variabilní symbol je  identifikační číslo zaměstnavatele)
 • Datová schránka: ubhzpbh
 • Úřední deska online
 • Kontakty na zaměstnance

Úřední hodiny

Pondělí, Středa8:00 – 12:00, 13:00 – 17:00
Úterý, Čtvrtek8:00 – 11:00
Pátek8:00 – 11:00 (pouze noví uchazeči a podatelna)

Mapa

Kontaktní pracoviště pro občany Jihočeského kraje

Příslušnost k danému kontaktnímu pracoviště je určena dle místa trvalého bydliště. Pokud například máte trvalé bydliště v Bechyni, je vaším kontaktním pracovištěm úřad pro Tábor. Některá pracoviště slouží více obvodům (například úřad pro Písek slouží i jako úřad pro Mirotice a Protivín). Kontaktní pracoviště jsou zodpovědné za zprostředkování zaměstnání a výplatu státní sociální podpory a dávek.

Veškerá kontaktní pracoviště ve Jihočeském kraji spadají pod hlavní krajskou pobočku Úřadu práce v Českých Budějovicích.

Diskuze k příspěvku má už 1 komentářů

 1. Mmmmm Odpovědět

  Dobrý den,zajímalo by mně proč ještě nemám rozhodnutí ohledně přídavku na děti když jsem žádost podala v říjnu?!Je tohle úmysl jak ušetřit a znechutit lidem vše co se týče ÚP?!!!Protože já teda znechutná jsem,takže Vám můžu říct,že jsem nespokojená.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *