Krajská pobočka Úřadu práce České republiky v Karlových Varech má na starost celé území Karlovarského kraje. Úřad se nachází v ulici Závodní 385/98 naproti Krajskému úřadu. Ve stejné ulici je i autobusová zastávka Krajský úřad (autobus č. 1 a 16), dopravní spojení na úřad je tedy velice dobré a bez problémů lze zdarma zaparkovat na parkovišti přímo před úřadem.

Hlavním úkolem krajské pobočky je snaha o snížení nezaměstnanosti v daném působišti. Krajská pobočka je podřízena generálnímu ředitelství Úřadu práce ČR a spadá pod ní několik kontaktních pracovišť.

Úřad práce Karlovy Vary – krajská pobočka pro Karlovarský kraj

Úřad práce Karlovy Vary – krajská pobočka pro Karlovarský kraj

Hlavními nástroji pro snižování nezaměstnanosti je nabídka volných pracovních míst, rekvalifikace a vzdělávání uchazečů o zaměstnání, poradenské služby pro osoby i firmy. V Karlovarském kraji je aktuálně 5.5% nezaměstnaných občanů. Což je pod průměrný výsledek ve srovnání s ostatními kraji, ačkoliv číslo samo o sobě je nízké. Nejnižší nezaměstnanost má Praha (3.4%), průměrná míra na celou zemi je pak 5.2%.

Kromě toho ale také agenda krajské pobočky zahrnuje výplatu sociálních dávek, podpory v nezaměstnanosti, dávek pěstounské péče a příspěvky aktivní politiky zaměstnanosti (APZ).

VOLNÁ MÍSTA Nabídka aktuálně volných pracovních míst v Karlovarském kraji a Karlových Varech online na stránkách Úřadu práce.

Krajská pobočka zároveň slouží i jako kontaktní pracoviště pro zprostředkování zaměstnání a výplatu dávek hmotné nouze. Kromě toho je v Karlových Varech ještě další pobočka, která se nachází v centru Karlových Varů v ulici Svahová 1170/24. Druhá pobočka slouží jako kontaktní pracoviště pro státní sociální podporu, sociální služby a dávky pro zdravotně postižené. Obě pobočky zároveň slouží i okolním městům – Nejdek, Toužim a Žlutice.

Adresa a kontakt

  • Pobočka #1: Závodní 385/98
  • Pobočka #2: Svahová 1170/24
  • 360 01 Karlovy Vary
  • IČ: 724 96 991
  • Telefon (ústředna): 950 125 111
  • E-mail (elektronická podatelna): podatelna@kv.mpsv.cz
  • Číslo bankovního účtu: 771247825341 / 0710 (variabilní symbol je  identifikační číslo zaměstnavatele)
  • Datová schránka: xgmzpcw
  • Úřední deska online
  • Kontakty na zaměstnance

Úřední hodiny

Pondělí, Středa8:00 – 12:00, 13:00 – 17:00
Úterý, Čtvrtek8:00 – 11:00
Pátek8:00 – 11:00 (pouze noví uchazeči a podatelna)

Mapa

Kontaktní pracoviště pro občany Karlovarského kraje

Příslušnost k danému kontaktnímu pracoviště je určena dle místa trvalého bydliště. Pokud například máte trvalé bydliště v Horním Slavkově, je vaším kontaktním pracovištěm úřad pro Sokolov. Některá pracoviště slouží více obvodům (například úřad pro Sokolov slouží i jako úřad pro Horní Slavkov a Chodov). Kontaktní pracoviště jsou zodpovědné za zprostředkování zaměstnání a výplatu státní sociální podpory a dávek.

Veškerá kontaktní pracoviště v Karlovarském kraji spadají pod hlavní krajskou pobočku Úřadu práce v Karlových Varech.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *