Krajská pobočka Úřadu práce České republiky v Plzni má na starost celé území Plzeňského kraje. Úřad se nachází v ulici Kaplířova 2731/7 vedle krajského ředitelství Hasičských sborů. Ve vedlejší ulici Klatovská třída je tramvajová a autobusová zastávka Bory (tramvaj č. 4), dopravní spojení na úřad je tedy velice dobré a bez problémů lze zdarma zaparkovat i přímo před úřadem nebo u obchodního centra Area Bory, které je poblíž.

Obrovskou výhodou úřadu práce v Plzni je možnost objednání návštěvy online. Z domova si tedy zarezervujete agendu i čas a máte tak jistotu, že po příchodu nemusíte čekat, až se na vás dostane řada.

Hlavním úkolem krajské pobočky je snaha o snížení nezaměstnanosti v daném působišti. Krajská pobočka je podřízena generálnímu ředitelství Úřadu práce ČR a spadá pod ní několik kontaktních pracovišť.

Úřad práce Plzeň – krajská pobočka pro Plzeňský kraj

Úřad práce Plzeň – krajská pobočka pro Plzeňský kraj

Hlavními nástroji pro snižování nezaměstnanosti je nabídka volných pracovních míst, rekvalifikace a vzdělávání uchazečů o zaměstnání, poradenské služby pro osoby i firmy. V Plzeňském kraji je aktuálně 3.6% nezaměstnaných občanů. To je druhý nejlepší výsledek z celé České republiky a vypovídá o dobré situaci na trhu práce v dané lokalitě. Nejnižší nezaměstnanost má Praha (3.4%), průměrná míra na celou zemi je pak 5.2%.

Kromě toho ale také agenda krajské pobočky zahrnuje výplatu sociálních dávek, podpory v nezaměstnanosti, dávek pěstounské péče a příspěvky aktivní politiky zaměstnanosti (APZ).

VOLNÁ MÍSTA Nabídka aktuálně volných pracovních míst v Plzeňském kraji a Plzni online na stránkách Úřadu práce.

Krajská pobočka zároveň slouží i jako kontaktní pracoviště. Ale v Plzni existují ještě pobočky pro Plzeň-Jih a Plzeň-Server, všechny tři ale sídlí na stejné adrese, případně na
Klatovské třídě 2848/200e, která je vzdálena pouhých 5 minut pěšky. Zároveň slouží i okolním městům – Blovice, Dobřany, Nepomuk, Přeštice, Stod, Kralovice, Manětín, Nýřany a Plasy.

Adresa a kontakt

Úřední hodiny

Pondělí, Středa8:00 – 12:00, 13:00 – 17:00
Úterý, Čtvrtek8:00 – 11:00
Pátek8:00 – 11:00 (pouze noví uchazeči a podatelna)

Mapa

Kontaktní pracoviště pro občany Plzeňského kraje

Příslušnost k danému kontaktnímu pracoviště je určena dle místa trvalého bydliště. Pokud například máte trvalé bydliště v Boru, je vaším kontaktním pracovištěm úřad pro Tachov. Některá pracoviště slouží více obvodům (například úřad pro Klatovy slouží i jako úřad pro Horažďovice, Nýrsko a Plánice). Kontaktní pracoviště jsou zodpovědné za zprostředkování zaměstnání a výplatu státní sociální podpory a dávek.

Veškerá kontaktní pracoviště v Plzeňském kraji spadají pod hlavní krajskou pobočku Úřadu práce v Plzni.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *