Krajská pobočka Úřadu práce České republiky v Plzni má na starost celé území Plzeňského kraje. Úřad se nachází v ulici Kaplířova 2731/7 vedle krajského ředitelství Hasičských sborů. Ve vedlejší ulici Klatovská třída je tramvajová a autobusová zastávka Bory (tramvaj č. 4), dopravní spojení na úřad je tedy velice dobré a bez problémů lze zdarma zaparkovat i přímo před úřadem nebo u obchodního centra Area Bory, které je poblíž.

Obrovskou výhodou úřadu práce v Plzni je možnost objednání návštěvy online. Z domova si tedy zarezervujete agendu i čas a máte tak jistotu, že po příchodu nemusíte čekat, až se na vás dostane řada.

Hlavním úkolem krajské pobočky je snaha o snížení nezaměstnanosti v daném působišti. Krajská pobočka je podřízena generálnímu ředitelství Úřadu práce ČR a spadá pod ní několik kontaktních pracovišť.

Úřad práce Plzeň – krajská pobočka pro Plzeňský kraj

Úřad práce Plzeň – krajská pobočka pro Plzeňský kraj

Hlavními nástroji pro snižování nezaměstnanosti je nabídka volných pracovních míst, rekvalifikace a vzdělávání uchazečů o zaměstnání, poradenské služby pro osoby i firmy. V Plzeňském kraji je aktuálně 3.6% nezaměstnaných občanů. To je druhý nejlepší výsledek z celé České republiky a vypovídá o dobré situaci na trhu práce v dané lokalitě. Nejnižší nezaměstnanost má Praha (3.4%), průměrná míra na celou zemi je pak 5.2%.

Kromě toho ale také agenda krajské pobočky zahrnuje výplatu sociálních dávek, podpory v nezaměstnanosti, dávek pěstounské péče a příspěvky aktivní politiky zaměstnanosti (APZ).

VOLNÁ MÍSTA Nabídka aktuálně volných pracovních míst v Plzeňském kraji a Plzni online na stránkách Úřadu práce.

Krajská pobočka zároveň slouží i jako kontaktní pracoviště. Ale v Plzni existují ještě pobočky pro Plzeň-Jih a Plzeň-Server, všechny tři ale sídlí na stejné adrese, případně na
Klatovské třídě 2848/200e, která je vzdálena pouhých 5 minut pěšky. Zároveň slouží i okolním městům – Blovice, Dobřany, Nepomuk, Přeštice, Stod, Kralovice, Manětín, Nýřany a Plasy.

Adresa a kontakt

Úřední hodiny

Pondělí, Středa8:00 – 12:00, 13:00 – 17:00
Úterý, Čtvrtek8:00 – 11:00
Pátek8:00 – 11:00 (pouze noví uchazeči a podatelna)

Mapa

Kontaktní pracoviště pro občany Plzeňského kraje

Příslušnost k danému kontaktnímu pracoviště je určena dle místa trvalého bydliště. Pokud například máte trvalé bydliště v Boru, je vaším kontaktním pracovištěm úřad pro Tachov. Některá pracoviště slouží více obvodům (například úřad pro Klatovy slouží i jako úřad pro Horažďovice, Nýrsko a Plánice). Kontaktní pracoviště jsou zodpovědné za zprostředkování zaměstnání a výplatu státní sociální podpory a dávek.

Veškerá kontaktní pracoviště v Plzeňském kraji spadají pod hlavní krajskou pobočku Úřadu práce v Plzni.

Diskuze k příspěvku má už 2 komentářů

  1. Svetlana Odpovědět

    Dobrý den chtěla jsem se zeptat zda můžu se jít nahlasit na úřad práce v Plzni kdyz mám trvalý pobyt v okrese Teplice ale přestěhovala jsem se do Zbuchu ?můžu tedy nebo musím do Teplic předem děkuji B.

  2. anna pfabova Odpovědět

    Dobrý den ……pokud bych chtěla zažádat o podporu na Úřadě práce ……jak to mám udělat ……když mě zaměstnavatelka zaměstnává na smlouvu …….ale plat mě zasílá POLOVINOU NA ÚČET …….a polovinou do obálky ……na černo ?? ……To se mě nelíbí a tak jsem jí napsala -.- že CHCI celý svůj plat na ÚČET …….ONA TO ODMÍTLA!! …..PRACUJI NA DŮCHOD ……….a ráda bych ze svého platu ten důchod pobírala …….Bohužel ……většina malých podnikatelů zaměstnává tímto způsobem ……KDE NAJDU PODPORU – ABYCH MOHLA NA SVŮJ DŮCHOD VYDĚLÁVAT PODLE ZÁKONA ?? ……..,a NE podle PODVODŮ PODNIKATELŮ ?? ……..DĚKUJI ZA ODPOVĚD !! ………moje e-mail adresa: anna.pfab@seznam.cz ´

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *