Krajská pobočka Úřadu práce České republiky v Praze má na starost celé území hlavního města Prahy. Úřad se nachází na Žižkově, kousek od ulice Koněvova poblíž stanice tramvají a autobusu Černínova. Hlavním úkolem krajské pobočky je snaha o snížení nezaměstnanosti v daném působišti. Krajská pobočka je podřízena generálnímu ředitelství Úřadu práce ČR a spadá pod ní několik kontaktních pracovišť.

Úřad práce Praha – krajská pobočka

Úřad práce Praha – krajská pobočka

Hlavními nástroji pro snižování nezaměstnanosti je nabídka volných pracovních míst, rekvalifikace a vzdělávání uchazečů o zaměstnání, poradenské služby pro osoby i firmy. V Praze je aktuálně (k lednu 2021) nejnižší nezaměstnanost z celé ČR – pouhých 3,4% (to představuje 30.179 evidovaných uchazečů o práce). Kromě toho ale také agenda krajské pobočky zahrnuje výplatu sociálních dávek, podpory v nezaměstnanosti, dávek pěstounské péče a příspěvky aktivní politiky zaměstnanosti (APZ).

VOLNÁ MÍSTA Nabídka aktuálně volných pracovních míst v Praze online na stránkách Úřadu práce.

Krajská pobočka v Praze má také tzv. detašované (oddělené) pracoviště, která se však nachází jen několik kroků od hlavního v ulici Žerotínova 38. Na detašovaném pracovišti sídlí sekretariát a ředitelka, odbor nepojistných sociálních dávek, oddělení trhu práce, oddělení právní a interní audit.

Adresa a kontakt

  • Hlavní pobočka: Domažlická 1139/11, Žižkov
  • Detašovaná pobočka: Žerotínova 38, Žižkov
  • 130 00 Praha 3
  • IČ: 724 96 991
  • Telefon (ústředna): 950 178 111
  • E-mail (elektronická podatelna): podatelna@aa.mpsv.cz
  • Datová schránka: w7aznwp
  • Úřední deska online
  • Kontakty na zaměstnance

Úřední hodiny

Pondělí, Středa8:00 – 12:00, 13:00 – 17:00
Úterý, Čtvrtek8:00 – 11:00
Pátek8:00 – 11:00 (pouze noví uchazeči a podatelna)

Mapa

Kontaktní pracoviště pro občany Prahy

Příslušnost k danému kontaktnímu pracoviště je určena dle místa trvalého bydliště. Pokud například máte trvalé bydliště na Praze 12, je vaším kontaktním pracovištěm úřad pro Prahu 4. Některá pracoviště slouží více obvodům (například úřad pro Prahu 2 slouží i jako úřad pro Prahu 1). Kontaktní pracoviště jsou zodpovědné za zprostředkování zaměstnání a výplatu státní sociální podpory a dávek.

Veškerá kontaktní pracoviště v Praze spadají pod hlavní krajskou pobočku Úřadu práce v Praze.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *