Kontaktní pracoviště Úřadu práce pro Prahu 1 spadá pod hlavní krajskou pobočku Úřadu práce v Praze a je sloučené s úřadem pro Prahu 2. Úřad se nachází na Praze 2, Vinohradech, kousek od stanice metra a tramvají Náměstí míru. Spojení městskou hromadnou dopravou je tedy velmi dobré a není problém se na úřad dostat.

Hlavním úkolem kontaktního pracoviště je zejména péče o nezaměstnané, zprostředkování volných míst (hledání práce) nebo zajištění rekvalifikačních kurzů. Dále také rozhoduje o přiznání podpory a dávek v nezaměstnanosti, které také vyplácí.

Úřad práce Praha 1 – kontaktní pracoviště sloučené s úřadem pro Prahu 2

Úřad práce Praha 1 – kontaktní pracoviště sloučené s úřadem pro Prahu 2

Na Úřad práce pro Prahu 1 spadají všichni občané, kteří mají na Praze 1 trvalé bydliště. Konkrétně se jedná o tyto městské části: Staré Město, Josefov, Hradčany, Malá Strana, část Nového Města. Úřad je součástí úřadu pro Prahu 2. Kontaktní pracoviště pro další obvody v Praze naleznete na konci této stránky.

Hlavními nástroji pro snižování nezaměstnanosti je nabídka volných pracovních míst, rekvalifikace a vzdělávání uchazečů o zaměstnání, poradenské služby pro osoby i firmy. V Praze je aktuálně (k lednu 2020) nejnižší nezaměstnanost z celé ČR – pouhých 3,4% (to představuje 30.179 evidovaných uchazečů o práce).

VOLNÁ MÍSTA Nabídka aktuálně volných pracovních míst v Praze 1 online na stránkách Úřadu práce.

Kontaktní pobočka pro Prahu 1 má dvě pracoviště a obě jsou umístěny na Praze 2. První v Bělehradské ulici na Vinohradech, které ma na starosti agendu zprostředkování zaměstnání a druhé v Šafaříkově ulici, také na Vinohradech, které má na starosti státní sociální podporu, dávky hmotné nouze, sociální služby, příspěvek na péčidávky pro osoby se zdravotním postižením. Obě pobočky jsou od sebe vzdáleny zhruba 5 minut chůze (300 metrů).

Adresa a kontakt

 • Pobočka #1: Bělehradská 214/86, Vinohrady (zprostředkování zaměstnání)
 • Pobočka #2: Šafaříkova 557/14, Vinohrady (další agenda, viz. výše)
 • 120 00 Praha 2
 • IČ: 724 96 991
 • Telefon (ústředna, zprostředkování zaměstnání): 950 178 111
 • Telefon (státní sociální podpora): 950 178 501 / 514 / 517
 • Telefon (hmotná nouze): 950 178 507 / 511 / 516 / 211
 • Telefon (sociální služby, příspěvek na péči, zdravotné postižení): 950 178 503 / 212
 • E-mail (elektronická podatelna): podatelna@aa.mpsv.cz
 • Datová schránka: w7aznwp
 • Úřední deska online
 • Kontakty na zaměstnance

Úřední hodiny

Pondělí, Středa8:00 – 12:00, 13:00 – 17:00
Úterý, Čtvrtek8:00 – 11:00
Pátek8:00 – 11:00 (pouze noví uchazeči a podatelna)

Mapa

Kontaktní pracoviště pro občany Prahy

Příslušnost k danému kontaktnímu pracoviště je určena dle místa trvalého bydliště. Pokud například máte trvalé bydliště na Praze 12, je vaším kontaktním pracovištěm úřad pro Prahu 4. Některá pracoviště slouží více obvodům (například úřad pro Prahu 2 slouží i jako úřad pro Prahu 1). Kontaktní pracoviště jsou zodpovědné za zprostředkování zaměstnání a výplatu státní sociální podpory a dávek.

Veškerá kontaktní pracoviště v Praze spadají pod hlavní krajskou pobočku Úřadu práce v Praze.

Diskuze k příspěvku má už 2 komentářů

 1. Hassan Eltayeb Odpovědět

  Dobry den,

  Pri vyrizovani povoleni ci licence na pracovni agenturu, muzu dopozit ve vysi 500.000,- Kc zaplatit jako Bankovni zaruka. Tzn. misto doposit 500.000,- Vystavit Bankovni zaruka. Je to mozne?

  Dekuji za odpoved

 2. Alena Mühl Odpovědět

  Dobry den, behem superdlouheho cekani na pobocce v Safarikove ulici jsem mela cas napsat tuto stiznost.

  Proc v cekarne, kde jsou pocitam vzdy alespon z 50 % nestastne cekajicich matky s malyma detma, neni pro ty deti nejaky maly koutek? V dobe, kdy nejakou hraci detskou kostku, stolek ci tabuli s malovanim a koberecek 2×2 metry ma kazda druha drogerie nebo urad, tak urad resici agendu matek nic?

  Behem te hodiny a pul, co tu klidnim svoje temer uz placici dite, si dvakrat nekdo prisel za panem ochrankou ci kdo ten pan je a po jakesi kapesni domluve dostal prednostni pristup – cislo. A to jen co jsem zaznamenala. V civilizovanych zemich mivaji prednostni pravo prave matky s malyma detmi.

  Proc se vse resi vyplnovanim papirovych formularu jako nekde v Indii? On-line reseni pro lidi s elektronickym podpisem v roce 2018 nic?

  Proc se nakonec dozvim, ze navyseni rodicovskeho prispevku v me kategorii (bez moznosti volby vyse prispevku) je automaticke, kdyz se vsude pise a hlasa, ze neni a je treba se tahnout na urad vyplnit papiry? Takze odpoledne pryc, cela akce zbytecna, az na tuto stiznost.

  Dekuji za Vasi reakci
  Alena Muhl

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *