Kontaktní pracoviště Úřadu práce pro Prahu 10 spadá pod hlavní krajskou pobočku Úřadu práce v Praze. Tato pobočka má na starosti také obyvatele Prahy 15, kteří jsou součástí desátého pražského obvodu. Úřad se nachází ve Vršovicích ve Vršovické ulici poblíž tramvajové a autobusové zastávky Koh-i-noor. Dopravní spojení je pohodlné a rychlé. Parkovat lze přímo na hlavní ulici nebo v přilehlém obchodním centru Eden (první tři hodiny parkování jsou zdarma).

Hlavním úkolem kontaktního pracoviště je zejména péče o nezaměstnané, zprostředkování volných míst (hledání práce) nebo zajištění rekvalifikačních kurzů. Dále také rozhoduje o přiznání podpory a dávek v nezaměstnanosti, které také vyplácí.

Úřad práce Praha 10 – kontaktní pracoviště společné pro Prahu 15

Úřad práce Praha 10 – kontaktní pracoviště společné pro Prahu 15

Na Úřad práce pro Prahu 10 spadají všichni občané, kteří mají na Praze 10 trvalé bydliště. Konkrétně se jedná o tyto městské části: Vršovice, část Vinohrad, Strašnice, Malešice, Záběhlice a část Michle (vrch Bohdalec). Mimoto také úřad slouží i pro občany Prahy 15, které zahrnují tyto městské části: Horní Měcholupy, Hostivař, Dolní Měcholupy, Štěrboholy, Petrovice a Dubeč. Kontaktní pracoviště pro další obvody v Praze naleznete na konci této stránky.

Hlavními nástroji pro snižování nezaměstnanosti je nabídka volných pracovních míst, rekvalifikace a vzdělávání uchazečů o zaměstnání, poradenské služby pro osoby i firmy. V Praze je aktuálně (k lednu 2021) nejnižší nezaměstnanost z celé ČR – pouhých 3,4% (to představuje 30.179 evidovaných uchazečů o práce).

VOLNÁ MÍSTA Nabídka aktuálně volných pracovních míst v Praze 10 online na stránkách Úřadu práce.

Kontaktní pobočka v Praze 10 má pouze jedno pracoviště, nemusíte tedy řešit na kterou pobočku se vypravit, protože máte pouze jedinou možnost. Pobočka ve Vršovické ulici má na starosti agendu zprostředkování zaměstnání, státní sociální podporu, dávky hmotné nouze, sociální služby, příspěvek na péčidávky pro osoby se zdravotním postižením.

Adresa a kontakt

 • Vršovická 1429/68, Vršovice
 • 101 00 Praha 10
 • IČ: 724 96 991
 • Telefon (ústředna): 950 178 111
 • Telefon (hmotná nouze): 950 178 176 / 178
 • Telefon (sociální podpora): 950 178 704 / 708 / 711
 • Telefon (sociální služby, příspěvek na péči, zdravotně postižení): 950 178 710 / 702 / 720
 • E-mail (elektronická podatelna): podatelna@aa.mpsv.cz
 • Datová schránka: w7aznwp
 • Úřední deska online
 • Kontakty na zaměstnance

Úřední hodiny

Pondělí, Středa8:00 – 12:00, 13:00 – 17:00
Úterý, Čtvrtek8:00 – 11:00
Pátek8:00 – 11:00 (pouze noví uchazeči a podatelna)

Mapa

Kontaktní pracoviště pro občany Prahy

Příslušnost k danému kontaktnímu pracoviště je určena dle místa trvalého bydliště. Pokud například máte trvalé bydliště na Praze 12, je vaším kontaktním pracovištěm úřad pro Prahu 4. Některá pracoviště slouží více obvodům (například úřad pro Prahu 2 slouží i jako úřad pro Prahu 1). Kontaktní pracoviště jsou zodpovědné za zprostředkování zaměstnání a výplatu státní sociální podpory a dávek.

Veškerá kontaktní pracoviště v Praze spadají pod hlavní krajskou pobočku Úřadu práce v Praze.

Diskuze k příspěvku má už 2 komentářů

 1. Úřad práce Praha 10 Odpovědět

  Nedostala sem už dva měsíce příspěvek na bydlení všechno mám vyplněné jak má být chodným se tam ptát afurt ta samá odpoviet že mají málo lidí anejsem ani v počítači tak co to má znamenat co to je za systém furt vtelevizi říkají jak nám pomůžou stát že je ten vyrus oči vše můžeme požádat anedaj nám ani příspěvek na bydlení

 2. prispvek na bydleni Odpovědět

  nedostal jsem jiz 2 mesice prispevek na bydleni a neprichazi ani tento mesic,prestoze mam vse radne vyplnene-jsem opravdu ve financni nouzi a nemam nikoho kdo by mi pomohl

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *