Kontaktní pracoviště Úřadu práce pro Prahu 4 spadá pod hlavní krajskou pobočku Úřadu práce v Praze. Tato pobočka má na starosti také obyvatele Prahy 11 a Prahy 12, kteří jsou součástí čtvrtého pražského obvodu. Úřad se nachází na Lhotce v Novodvorské ulici poblíž autobusové zastávky Novodvorská. Dopravní spojení je dobré, i přesto že úřad není dostupný tramvají ani metrem.

Hlavním úkolem kontaktního pracoviště je zejména péče o nezaměstnané, zprostředkování volných míst (hledání práce) nebo zajištění rekvalifikačních kurzů. Dále také rozhoduje o přiznání podpory a dávek v nezaměstnanosti, které také vyplácí.

Úřad práce Praha 4 – kontaktní pracoviště společné pro Prahu 11 a Prahu 12

Úřad práce Praha 4 – kontaktní pracoviště společné pro Prahu 11 a Prahu 12

Na Úřad práce pro Prahu 4 spadají všichni občané, kteří mají na Praze 4 trvalé bydliště. Konkrétně se jedná o tyto městské části: Braník, Hodkovičky, Krč, Lhotka, Podolí, Michle, Nusle, menší část Záběhlice. Mimoto také úřad slouží i pro občany Prahy 11 a Prahy 12, které zahrnují tyto městské části: Jižní Město, Chodov, Háje, Šeberov, Újezd, Křeslice, Modřany, Komořany, Točná, Cholupice, Kamýk, Libuš, Písnice, Kunratice. Kontaktní pracoviště pro další obvody v Praze naleznete na konci této stránky.

Hlavními nástroji pro snižování nezaměstnanosti je nabídka volných pracovních míst, rekvalifikace a vzdělávání uchazečů o zaměstnání, poradenské služby pro osoby i firmy. V Praze je aktuálně (k lednu 2021) nejnižší nezaměstnanost z celé ČR – pouhých 3,4% (to představuje 30.179 evidovaných uchazečů o práce).

VOLNÁ MÍSTA Nabídka aktuálně volných pracovních míst v Praze 4 online na stránkách Úřadu práce.

Kontaktní pobočka v Praze 4 má pouze jedno pracoviště, nemusíte tedy řešit na kterou pobočku se vypravit, protože máte pouze jedinou možnost. Pobočka v Novodvorské ulici má na starosti agendu zprostředkování zaměstnání, státní sociální podporu, dávky hmotné nouze, sociální služby, příspěvek na péčidávky pro osoby se zdravotním postižením.

Adresa a kontakt

 • Novodvorská 803/82, Lhotka
 • 142 00 Praha 4
 • IČ: 724 96 991
 • Telefon (státní sociální podpora): 950 178 545
 • Telefon (hmotná nouze): 950 178 561
 • Telefon (sociální služby, příspěvek na péči, zdravotně postižení): 950 178 556
 • E-mail (elektronická podatelna): podatelna@aa.mpsv.cz
 • Datová schránka: w7aznwp
 • Úřední deska online
 • Kontakty na zaměstnance

Úřední hodiny

Pondělí, Středa8:00 – 12:00, 13:00 – 17:00
Úterý, Čtvrtek8:00 – 11:00
Pátek8:00 – 11:00 (pouze noví uchazeči a podatelna)

Mapa

Kontaktní pracoviště pro občany Prahy

Příslušnost k danému kontaktnímu pracoviště je určena dle místa trvalého bydliště. Pokud například máte trvalé bydliště na Praze 12, je vaším kontaktním pracovištěm úřad pro Prahu 4. Některá pracoviště slouží více obvodům (například úřad pro Prahu 2 slouží i jako úřad pro Prahu 1). Kontaktní pracoviště jsou zodpovědné za zprostředkování zaměstnání a výplatu státní sociální podpory a dávek.

Veškerá kontaktní pracoviště v Praze spadají pod hlavní krajskou pobočku Úřadu práce v Praze.

Diskuze k příspěvku má už 6 komentářů

 1. Stiznost Odpovědět

  Po 50 tě volám a nic. Příspěvek na malého 3 měsíce nikde. To si někdo šeredně odsere až se do té Prahy dostanu !!!!!!!!!! I s rodičovským příspěvkem byl problém a čekala jsem 3 měsíce !!

 2. Libuše Odpovědět

  Můžete mi napsat,co tam děláte,právě vytáčím po 28 telefon s vaším číslem,teď po třetí se mi to po chvíli změnilo na obsazený ton,děláte si z nás srandu nebo co.Ani centrála to nebere.Teď,když volám po 35 asi už to někoho nebaví a nadzvedává telefon.Opravdu služba za všechny prachy.Chtěla bych vědět,co je s příspěvkama na bydlení.Už za dva měsíce nebyly vyplaceny,ikdyž byla podaná žádost.Kdyby jste alespoň dali vědět na vaše stránky,co se děje.

 3. Jana Odpovědět

  Dobrý den,
  moje tchýně si naříká, že do dnešního dne neobdržela příspěvek na bydlení za tento měsíc. Bere ho pravidelně kolem 12. dne v měsíci a teď nic. Změnilo se něco? Nikam se nemůže dovolat a je to již opravdu starší paní která má problém s chůzí. Můžete mi prosím sdělit kam si může zavolat a zeptat se kdy příspěvek obdrží?

  Děkuji Jana

 4. Eva Hosova Odpovědět

  Dobry den,
  ani na jedno z cisel se nemuzu dovolat. Telefon me informuje, ze neexistuje. Vsechny zacinaji 9 atd., co delat? Jak vas kontaktovat, kdyz potrebuji info?
  Dekuji,
  Eva

 5. Jan Odpovědět

  Proč zasíláte doporučené dopisy s rozhodnutím o přiznání dávky a následně tyto dávky nevyplácite? Pani vedoucí Pecharová, je ten největší úřední omyl.

 6. John Odpovědět

  Odbor hmotné nouze a státní sociální podpora na ÚP Praha 4 Novodvorská, je ta největší úřednická žumpa v ČR. Negramotné úřednice, ale i negramotné vedoucí, které získali Bc. titul zřejmě za husu a vejce od tetičky z Moravi napáchají obrovské škody a učiní potřebné, ještě většími nuzáky.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *