Kontaktní pracoviště Úřadu práce pro Prahu 4 spadá pod hlavní krajskou pobočku Úřadu práce v Praze. Tato pobočka má na starosti také obyvatele Prahy 11 a Prahy 12, kteří jsou součástí čtvrtého pražského obvodu. Úřad se nachází na Lhotce v Novodvorské ulici poblíž autobusové zastávky Novodvorská. Dopravní spojení je dobré, i přesto že úřad není dostupný tramvají ani metrem.

Hlavním úkolem kontaktního pracoviště je zejména péče o nezaměstnané, zprostředkování volných míst (hledání práce) nebo zajištění rekvalifikačních kurzů. Dále také rozhoduje o přiznání podpory a dávek v nezaměstnanosti, které také vyplácí.

Úřad práce Praha 4 – kontaktní pracoviště společné pro Prahu 11 a Prahu 12

Úřad práce Praha 4 – kontaktní pracoviště společné pro Prahu 11 a Prahu 12

Na Úřad práce pro Prahu 4 spadají všichni občané, kteří mají na Praze 4 trvalé bydliště. Konkrétně se jedná o tyto městské části: Braník, Hodkovičky, Krč, Lhotka, Podolí, Michle, Nusle, menší část Záběhlice. Mimoto také úřad slouží i pro občany Prahy 11 a Prahy 12, které zahrnují tyto městské části: Jižní Město, Chodov, Háje, Šeberov, Újezd, Křeslice, Modřany, Komořany, Točná, Cholupice, Kamýk, Libuš, Písnice, Kunratice. Kontaktní pracoviště pro další obvody v Praze naleznete na konci této stránky.

Hlavními nástroji pro snižování nezaměstnanosti je nabídka volných pracovních míst, rekvalifikace a vzdělávání uchazečů o zaměstnání, poradenské služby pro osoby i firmy. V Praze je aktuálně (k lednu 2017) nejnižší nezaměstnanost z celé ČR – pouhých 3,4% (to představuje 30.179 evidovaných uchazečů o práce).

VOLNÁ MÍSTA Nabídka aktuálně volných pracovních míst v Praze 4 online na stránkách Úřadu práce.

Kontaktní pobočka v Praze 4 má pouze jedno pracoviště, nemusíte tedy řešit na kterou pobočku se vypravit, protože máte pouze jedinou možnost. Pobočka v Novodvorské ulici má na starosti agendu zprostředkování zaměstnání, státní sociální podporu, dávky hmotné nouze, sociální služby, příspěvek na péčidávky pro osoby se zdravotním postižením.

Adresa a kontakt

  • Novodvorská 803/82, Lhotka
  • 142 00 Praha 4
  • IČ: 724 96 991
  • Telefon (státní sociální podpora): 950 178 545
  • Telefon (hmotná nouze): 950 178 561
  • Telefon (sociální služby, příspěvek na péči, zdravotně postižení): 950 178 556
  • E-mail (elektronická podatelna): podatelna@aa.mpsv.cz
  • Datová schránka: w7aznwp
  • Úřední deska online
  • Kontakty na zaměstnance

Úřední hodiny

Pondělí, Středa8:00 – 12:00, 13:00 – 17:00
Úterý, Čtvrtek8:00 – 11:00
Pátek8:00 – 11:00 (pouze noví uchazeči a podatelna)

Mapa

Kontaktní pracoviště pro občany Prahy

Příslušnost k danému kontaktnímu pracoviště je určena dle místa trvalého bydliště. Pokud například máte trvalé bydliště na Praze 12, je vaším kontaktním pracovištěm úřad pro Prahu 4. Některá pracoviště slouží více obvodům (například úřad pro Prahu 2 slouží i jako úřad pro Prahu 1). Kontaktní pracoviště jsou zodpovědné za zprostředkování zaměstnání a výplatu státní sociální podpory a dávek.

Veškerá kontaktní pracoviště v Praze spadají pod hlavní krajskou pobočku Úřadu práce v Praze.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *