Kontaktní pracoviště Úřadu práce pro Prahu 5 spadá pod hlavní krajskou pobočku Úřadu práce v Praze. Tato pobočka má na starosti také obyvatele Prahy 13 a Prahy 16, kteří jsou součástí pátého pražského obvodu. Úřad se nachází na Smíchově v Štefánikově ulici poblíž zastávky metra a tramvaje Anděl. Dopravní spojení je tedy bezproblémové.

Hlavním úkolem kontaktního pracoviště je zejména péče o nezaměstnané, zprostředkování volných míst (hledání práce) nebo zajištění rekvalifikačních kurzů. Dále také rozhoduje o přiznání podpory a dávek v nezaměstnanosti, které také vyplácí.

Úřad práce Praha 5 – kontaktní pracoviště společné pro Prahu 13 a Prahu 16

Úřad práce Praha 5 – kontaktní pracoviště společné pro Prahu 13 a Prahu 16

Na Úřad práce pro Prahu 5 spadají všichni občané, kteří mají na Praze 5 trvalé bydliště. Konkrétně se jedná o tyto městské části: Smíchov, Hlubočepy, Radlice, Košíře, Motol, Jinonice, Slivenec, Holyně, malá část Malé Strany a nepatrná část Břevnova. Mimoto také úřad slouží i pro občany Prahy 13 a Prahy 16, které zahrnují tyto městské části: Stodůlky, Třebonice, Řeporyje, Zadní Kopanina, Radotín, Velká Chuchle, Malá Chuchle, Lochkov, Zbraslav, Lahovice a Lipence. Kontaktní pracoviště pro další obvody v Praze naleznete na konci této stránky.

Hlavními nástroji pro snižování nezaměstnanosti je nabídka volných pracovních míst, rekvalifikace a vzdělávání uchazečů o zaměstnání, poradenské služby pro osoby i firmy. V Praze je aktuálně (k lednu 2021) nejnižší nezaměstnanost z celé ČR – pouhých 3,4% (to představuje 30.179 evidovaných uchazečů o práce).

VOLNÁ MÍSTA Nabídka aktuálně volných pracovních míst v Praze 5 online na stránkách Úřadu práce.

Kontaktní pobočka v Praze 5 má dvě pracoviště. První v Štefánikově ulici na Smíchově, které ma na starosti agendu zprostředkování zaměstnání a druhé v Plzeňské ulici v Košířích, které má na starosti státní sociální podporu, dávky hmotné nouze, sociální služby, příspěvek na péči a dávky pro osoby se zdravotním postižením. Obě pobočky jsou od sebe vzdáleny zhruba 10 minut jízdy tramvají.

Adresa a kontakt

 • Pobočka #1: Štefánikova 216/21, Smíchov
 • Pobočka #2: Plzeňská 314/115, Košíře
 • 150 00 Praha 5
 • IČ: 724 96 991
 • Telefon (ústředna): 950 178 111
 • E-mail (elektronická podatelna): podatelna@aa.mpsv.cz
 • Datová schránka: w7aznwp
 • Úřední deska online
 • Kontakty na zaměstnance

Úřední hodiny

Pondělí, Středa8:00 – 12:00, 13:00 – 17:00
Úterý, Čtvrtek8:00 – 11:00
Pátek8:00 – 11:00 (pouze noví uchazeči a podatelna)

Mapa

Kontaktní pracoviště pro občany Prahy

Příslušnost k danému kontaktnímu pracoviště je určena dle místa trvalého bydliště. Pokud například máte trvalé bydliště na Praze 12, je vaším kontaktním pracovištěm úřad pro Prahu 4. Některá pracoviště slouží více obvodům (například úřad pro Prahu 2 slouží i jako úřad pro Prahu 1). Kontaktní pracoviště jsou zodpovědné za zprostředkování zaměstnání a výplatu státní sociální podpory a dávek.

Veškerá kontaktní pracoviště v Praze spadají pod hlavní krajskou pobočku Úřadu práce v Praze.

Diskuze k příspěvku má už 2 komentářů

 1. Alena Krixová Odpovědět

  Dobrý den, zemřel mi manžel a chci se zeptat jestli mám nárok na pohřebné a kde o něj zažádat. Dekuji za opověď Krixová

 2. Ulrychová Libuše Odpovědět

  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli nadále trvá stav, že se nemusí jít v této době žádat o příspěvek na bydlení a platí předešlé doklady? Děkuji za odpověď! Ulrychová

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *