Kontaktní pracoviště Úřadu práce pro Prahu 6 spadá pod hlavní krajskou pobočku Úřadu práce v Praze. Tato pobočka má na starosti také obyvatele Prahy 17, kteří jsou součástí šestého pražského obvodu. Úřad se nachází na Břevnově v Bělohorské ulici poblíž zastávky tramvaje Břevnovský klášter. Dopravní spojení je vcelku komplikované, protože úřad leží v části se špatnou dostupností (pokud necestujete automobilem).

Hlavním úkolem kontaktního pracoviště je zejména péče o nezaměstnané, zprostředkování volných míst (hledání práce) nebo zajištění rekvalifikačních kurzů. Dále také rozhoduje o přiznání podpory a dávek v nezaměstnanosti, které také vyplácí.

Úřad práce Praha 6 – kontaktní pracoviště společné pro Prahu 17

Úřad práce Praha 6 – kontaktní pracoviště společné pro Prahu 17

Na Úřad práce pro Prahu 6 spadají všichni občané, kteří mají na Praze 6 trvalé bydliště. Konkrétně se jedná o tyto městské části: Dejvice, Střešovice, Veleslavín, Vokovice, Ruzyně, Liboc, Břevnov, Bubeneč, Sedlc, Suchdol, Lysolaje, Nebušice, Přední Kopanina a mala část Hradčan. Mimoto také úřad slouží i pro občany Prahy 17, které zahrnují tyto městské části: Zličín, Sobín, Řepy a část Třebonic. Kontaktní pracoviště pro další obvody v Praze naleznete na konci této stránky.

Hlavními nástroji pro snižování nezaměstnanosti je nabídka volných pracovních míst, rekvalifikace a vzdělávání uchazečů o zaměstnání, poradenské služby pro osoby i firmy. V Praze je aktuálně (k lednu 2021) nejnižší nezaměstnanost z celé ČR – pouhých 3,4% (to představuje 30.179 evidovaných uchazečů o práce).

VOLNÁ MÍSTA Nabídka aktuálně volných pracovních míst v Praze 6 online na stránkách Úřadu práce.

Kontaktní pobočka v Praze 6 má dvě pracoviště. První v Bělohorské ulici na Břevnově, které ma na starosti agendu zprostředkování zaměstnání a druhé v ulici Jugoslávských partyzánů v Dejvicích, které má na starosti státní sociální podporu, dávky hmotné nouze, sociální služby, příspěvek na péči a dávky pro osoby se zdravotním postižením. Obě pobočky jsou od sebe vzdáleny zhruba 25 minut jízdy tramvají, proto je dobré si předem ujasnit, do jaké konkrétně potřebujete.

Adresa a kontakt

 • Pobočka #1: Bělohorská 688/165, Břevnov, 162 00 Praha 6
 • Pobočka #2: Jugoslávských partyzánů 1089/15, Dejvice, 160 00 Praha 6
 • IČ: 724 96 991
 • Telefon (ústředna): 950 178 111
 • Telefon (veškerá agenda): 950 178 601 – 615
 • E-mail (elektronická podatelna): podatelna@aa.mpsv.cz
 • Datová schránka: w7aznwp
 • Úřední deska online
 • Kontakty na zaměstnance

Úřední hodiny

Pondělí, Středa8:00 – 12:00, 13:00 – 17:00
Úterý, Čtvrtek8:00 – 11:00
Pátek8:00 – 11:00 (pouze noví uchazeči a podatelna)

Mapa

Kontaktní pracoviště pro občany Prahy

Příslušnost k danému kontaktnímu pracoviště je určena dle místa trvalého bydliště. Pokud například máte trvalé bydliště na Praze 12, je vaším kontaktním pracovištěm úřad pro Prahu 4. Některá pracoviště slouží více obvodům (například úřad pro Prahu 2 slouží i jako úřad pro Prahu 1). Kontaktní pracoviště jsou zodpovědné za zprostředkování zaměstnání a výplatu státní sociální podpory a dávek.

Veškerá kontaktní pracoviště v Praze spadají pod hlavní krajskou pobočku Úřadu práce v Praze.

Diskuze k příspěvku má už 3 komentářů

 1. prosba Odpovědět

  Dobrý den,
  chci Vás poprosit o radu : Do 30.9.2020 jsem bydlila na Praze 13 – Stodůlky a brala příspěvěk na bydlení. Od 1.10.2020 jsem se přestěhovala na Praha 6 – Řepy. Na ÚP P-5, mi bylo řečeno, že od 1.10.2020 patřím podle adresy trvalého bydlení na ÚP v P-6. Také mi bylo řečeno, že i roční vyúčtování za rok 2019 spadá pod ÚP P-6.
  Prosím o radu a popřípadě i bližší informace.
  Děkuji,
  Léglová Anna

 2. dotaz na odborníky Odpovědět

  Dobrý den,
  omlouvám se, že vyrušuji. Chci se pouze zeptat, zda v tomto stavu vynuceném koronovirem není činnost ÚP omezena.
  Děkuji.
  PhDr. Milan Koukal

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *