Kontaktní pracoviště Úřadu práce pro Prahu 8 spadá pod hlavní krajskou pobočku Úřadu práce v Praze a je sloučené s úřadem pro Prahu 7. Úřad se nachází na Praze 8, Libni, kousek od stanice tramvají Stejskalova. Spojení městskou hromadnou dopravou je tedy velmi dobré a není problém se na úřad dostat.

Hlavním úkolem kontaktního pracoviště je zejména péče o nezaměstnané, zprostředkování volných míst (hledání práce) nebo zajištění rekvalifikačních kurzů. Dále také rozhoduje o přiznání podpory a dávek v nezaměstnanosti, které také vyplácí.

Úřad práce Praha 8 – kontaktní pracoviště sloučené s úřadem pro Prahu 7

Úřad práce Praha 8 – kontaktní pracoviště sloučené s úřadem pro Prahu 7

Na Úřad práce pro Prahu 8 spadají všichni občané, kteří mají na Praze 8 trvalé bydliště. Konkrétně se jedná o tyto městské části: Libeň, Karlín, Kobylisy, Bohnice, Čimice, Troja, malá část Nového Města, část Střížkova, nepatrná část Žižkova, Ďáblice, Březiněves a Dolní Chabry. Mimoto také úřad slouží i pro občany Prahy 7. Kontaktní pracoviště pro další obvody v Praze naleznete na konci této stránky.

Hlavními nástroji pro snižování nezaměstnanosti je nabídka volných pracovních míst, rekvalifikace a vzdělávání uchazečů o zaměstnání, poradenské služby pro osoby i firmy. V Praze je aktuálně (k lednu 2021) nejnižší nezaměstnanost z celé ČR – pouhých 3,4% (to představuje 30.179 evidovaných uchazečů o práce).

VOLNÁ MÍSTA Nabídka aktuálně volných pracovních míst v Praze 8 online na stránkách Úřadu práce.

Kontaktní pobočka pro Prahu 8 má dvě pracoviště a obě jsou umístěny na Praze 8. První v Stejskalově ulici v Libni, které ma na starosti agendu zprostředkování zaměstnání a druhé v ulici U Meteoru, také v Libni, které má na starosti státní sociální podporu, dávky hmotné nouze, sociální služby, příspěvek na péčidávky pro osoby se zdravotním postižením. Obě pobočky jsou od sebe vzdáleny zhruba 5 minut chůze (300 metrů).

Adresa a kontakt

 • Pobočka #1: Stejskalova 185/7, Libeň (zprostředkování zaměstnání)
 • Pobočka #2: U Meteoru 676/8, Libeň (další agenda, viz. výše)
 • 180 00 Praha 8
 • IČ: 724 96 991
 • Telefon (zprostředkování zaměstnání): 950 178 879
 • Telefon (ostatní agenda): 950 178 643
 • E-mail (elektronická podatelna): podatelna@aa.mpsv.cz
 • Datová schránka: w7aznwp
 • Úřední deska online
 • Kontakty na zaměstnance

Úřední hodiny

Pondělí, Středa8:00 – 12:00, 13:00 – 17:00
Úterý, Čtvrtek8:00 – 11:00
Pátek8:00 – 11:00 (pouze noví uchazeči a podatelna)

Mapa

Kontaktní pracoviště pro občany Prahy

Příslušnost k danému kontaktnímu pracoviště je určena dle místa trvalého bydliště. Pokud například máte trvalé bydliště na Praze 12, je vaším kontaktním pracovištěm úřad pro Prahu 4. Některá pracoviště slouží více obvodům (například úřad pro Prahu 2 slouží i jako úřad pro Prahu 1). Kontaktní pracoviště jsou zodpovědné za zprostředkování zaměstnání a výplatu státní sociální podpory a dávek.

Veškerá kontaktní pracoviště v Praze spadají pod hlavní krajskou pobočku Úřadu práce v Praze.

Diskuze k příspěvku má už 1 komentářů

 1. Příhodová Odpovědět

  Dobrý den..dovoluji si Vás oslovit..chtěla bych se informovát zda se poskytuje pohřebné..21.2.2019 mne zemřel syn…11.4.2019 manžel..děkuji za info Příhodová

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *