Kontaktní pracoviště Úřadu práce pro Prahu 9 spadá pod hlavní krajskou pobočku Úřadu práce v Praze. Tato pobočka má na starosti také obyvatele Prahy 14Prahy 18Prahy 19Prahy 20 a Prahy 21, kteří jsou součástí devátého pražského obvodu. Úřad se nachází ve Vysočanech v Sokolovské ulici poblíž stanice metra Vysočanská a stanice tramvají Nádraží Vysočana. Dopravní spojení je tedy bez problémové. V okolí nejsou parkovací zóny, a tak lze zdarma parkovat i v přilehlých ulicích.

Hlavním úkolem kontaktního pracoviště je zejména péče o nezaměstnané, zprostředkování volných míst (hledání práce) nebo zajištění rekvalifikačních kurzů. Dále také rozhoduje o přiznání podpory a dávek v nezaměstnanosti, které také vyplácí.

Úřad práce Praha 9 – kontaktní pracoviště společné pro Prahu 14, Prahu 18 až Prahu 21

Úřad práce Praha 9 – kontaktní pracoviště společné pro Prahu 14, Prahu 18 až Prahu 21

Na Úřad práce pro Prahu 9 spadají všichni občané, kteří mají na Praze 9 trvalé bydliště. Konkrétně se jedná o tyto městské části: Vysočany, menší část Libně, Prosek, část Střížkova, Hrdlořezy, nepatrná část Malešic. Mimoto také úřad slouží i pro občany Prahy 14, Prahy 18, Prahy 19, Prahy 20 a Prahy 21, které zahrnují tyto městské části: Kyje, Hostavice, Černý Most, Hloubětín, Dolní Počernice, Letňany, Čakovice, Třeboradice, Miškovice, Kbely, Vinoř, Satalice, Čakovice, Třeboradice, Miškovice, Horní Počernice, Újezd nad Lesy, Klánovice, Koloděje, Běchovice. Kontaktní pracoviště pro další obvody v Praze naleznete na konci této stránky.

Hlavními nástroji pro snižování nezaměstnanosti je nabídka volných pracovních míst, rekvalifikace a vzdělávání uchazečů o zaměstnání, poradenské služby pro osoby i firmy. V Praze je aktuálně (k lednu 2021) nejnižší nezaměstnanost z celé ČR – pouhých 3,4% (to představuje 30.179 evidovaných uchazečů o práce).

VOLNÁ MÍSTA Nabídka aktuálně volných pracovních míst v Praze 9 online na stránkách Úřadu práce.

Kontaktní pobočka v Praze 9 má pouze jedno pracoviště, nemusíte tedy řešit na kterou pobočku se vypravit, protože máte pouze jedinou možnost. Pobočka v Sokolovské ulice má na starosti agendu zprostředkování zaměstnání, státní sociální podporu, dávky hmotné nouze, sociální služby, příspěvek na péčidávky pro osoby se zdravotním postižením.

Adresa a kontakt

Úřední hodiny

Pondělí, Středa8:00 – 12:00, 13:00 – 17:00
Úterý, Čtvrtek8:00 – 11:00
Pátek8:00 – 11:00 (pouze noví uchazeči a podatelna)

Mapa

Kontaktní pracoviště pro občany Prahy

Příslušnost k danému kontaktnímu pracoviště je určena dle místa trvalého bydliště. Pokud například máte trvalé bydliště na Praze 12, je vaším kontaktním pracovištěm úřad pro Prahu 4. Některá pracoviště slouží více obvodům (například úřad pro Prahu 2 slouží i jako úřad pro Prahu 1). Kontaktní pracoviště jsou zodpovědné za zprostředkování zaměstnání a výplatu státní sociální podpory a dávek.

Veškerá kontaktní pracoviště v Praze spadají pod hlavní krajskou pobočku Úřadu práce v Praze.

Diskuze k příspěvku má už 3 komentářů

 1. ÚP Odpovědět

  Dobrý den,budu se stěhovat do Prahy a potřebuji se evidovat na ÚP,mohu bez trvalého bydliště,pokud ho mám stále jinde? Děkuji Čejková

 2. Příspěvek na bydlení Odpovědět

  Dobrý den,
  Prosím o informaci jak podat v dnešní době žádost o příspěvek na bydlení, který pobírám delší dobu a v měsíci dubnu se měla podávat žádost na druhé čtvrtletí roku 2020?
  Děkuji za odpověď.
  Bohunka Štěpánková
  Ronešova 1136/3
  Praha 9

 3. Martina Odpovědět

  Dobrý den,budu se stěhovat do Prahy z Plzně. Adresu trvalého pobytu budu mít na Praha 9, Bryksova ulice.Na jaký úřad se mám hlásit? Generála Janouška 844/18 nebo Sokolovská 14/324 ?

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *