Krajská pobočka Úřadu práce České republiky v Ústí nad Labem má na starost celé území Ústeckého kraje. Úřad se nachází v ulici Dvořákova 1609/18 naproti parku Republiky a Wolfrumově vile z druhé strany. Bohužel dopravní spojení na úřad není jednoduché a nejbližší trolejbusová zastávka je Revoluční vzdálená přibližně 800 metrů a 10 minut chůze. Při jízdě autem je nejjednodušší zaparkovat na parkovišti Na Schodech (u Okresního Státního Zastupitelství), kde je hodinová sazba pouhých 10,- Kč.

Hlavním úkolem krajské pobočky je snaha o snížení nezaměstnanosti v daném působišti. Krajská pobočka je podřízena generálnímu ředitelství Úřadu práce ČR a spadá pod ní několik kontaktních pracovišť.

Úřad práce Ústí nad Labem – krajská pobočka pro Ústecký kraj

Úřad práce Ústí nad Labem – krajská pobočka pro Ústecký kraj

Hlavními nástroji pro snižování nezaměstnanosti je nabídka volných pracovních míst, rekvalifikace a vzdělávání uchazečů o zaměstnání, poradenské služby pro osoby i firmy. V Ústeckém kraji je aktuálně 7.8% nezaměstnaných občanů. Což je vůbec nejvyšší míra v celé České republice. Nejnižší nezaměstnanost má Praha (3.4%), průměrná míra na celou zemi je pak 5.2%.

Kromě toho ale také agenda krajské pobočky zahrnuje výplatu sociálních dávek, podpory v nezaměstnanosti, dávek pěstounské péče a příspěvky aktivní politiky zaměstnanosti (APZ).

VOLNÁ MÍSTA Nabídka aktuálně volných pracovních míst v Ústeckém kraji a Ústí nad Labem online na stránkách Úřadu práce.

Krajská pobočka zároveň slouží i jako kontaktní pracoviště pro zprostředkování zaměstnání a výplatu dávek hmotné nouze. Kromě toho je v Ústí nad Labem ještě další pobočka, která se nachází v Revoluční ulici na adrese Mírové náměstí 3129/36. Druhá pobočka slouží jako kontaktní pracoviště pro státní sociální podporu, sociální služby a dávky pro zdravotně postižené.

Adresa a kontakt

  • Pobočka #1: Dvořákova 1609/18, 400 21 Ústí nad Labem
  • Pobočka #2: Mírové náměstí 3129/36, 400 02 Ústí nad Labem 2
  • IČ: 724 96 991
  • Telefon (ústředna): 950 171 411
  • E-mail (elektronická podatelna): podatelna@ul.mpsv.cz
  • Datová schránka: 6sbzpx5
  • Úřední deska online
  • Kontakty na zaměstnance

Úřední hodiny

Pondělí, Středa8:00 – 12:00, 13:00 – 17:00
Úterý, Čtvrtek8:00 – 11:00
Pátek8:00 – 11:00 (pouze noví uchazeči a podatelna)

Mapa

Kontaktní pracoviště pro občany Ústeckého kraje

Příslušnost k danému kontaktnímu pracoviště je určena dle místa trvalého bydliště. Pokud například máte trvalé bydliště v Duchcově, je vaším kontaktním pracovištěm úřad pro Teplice. Kontaktní pracoviště jsou zodpovědné za zprostředkování zaměstnání a výplatu státní sociální podpory a dávek.

Veškerá kontaktní pracoviště v Ústeckém kraji spadají pod hlavní krajskou pobočku Úřadu práce v Ústí nad Labem.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *