Zdravotní pojišťovny upřely svou pozornost na preventivní programy pro zdraví. V rámci těchto programů je možno využívat příspěvků na podporu odvykání kouření. Která pojišťovna svým pojištěncům nabízí největší benefity?

Jediná pojišťovna, která tento příspěvek nenabízí je Revírní bratrská pokladna. Když si však nikotinové náplasti zakoupíte sami bez doporučení lékaře, žádná z pojišťoven vám je neproplatí.

Všechny zdravotní pojišťovny, které příspěvek na odvykání kouření poskytují, totiž požadují, aby se klient léčil v některém pracovišti Centra pro závislé na tabáku nebo pod dozorem lékárníka specialisty z lékárny poskytující konzultace k odvykání kouření.

Seznam pracovišť naleznete na webových stránkách Společnosti pro léčbu závislosti na tabáku.

 

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna

Svým pojištěncům starším 19 let nabízí příspěvek 1000 Kč na na nákup volně prodejných podpůrných prostředků, jako jsou například nikotinové náplasti, pastilky, žvýkačky. Podmínkou je ale doložit potvrzení lékaře.

Jaké další příspěvky vyplácí v roce 2021 ČPZP si přečtěte ZDE.

Oborová zdravotní pojišťovna

Svým pojištěncům nabízí jednorázový příspěvek 4000 Kč. Musí se však léčit v Centrech léčby závislosti na tabáku. Musí také doložit doklad o zaplacení společně s žádostí.

Zaměstnanecká pojišťovna Škoda

Svým pojištěncům nabízí příspěvek 500 Kč, který je možno čerpat 2x ročně. Avšak pouze po ukončení léčby, která trvala minimálně tři měsíce. Musí však předložit zprávu o výsledku léčení (negativní test na CO) a doklad o zaplacení.

Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra

Tato zdravotní pojišťovna svým klientům proplácí 500 Kč ročně na nikotinové náplasti, žvýkačky a další podpůrné produkty.

Jaké další příspěvky vyplácí v roce 2021 ZPMV si přečtěte ZDE.

Vojenská zdravotní pojišťovna

Svým klientům už od 16 let nabízí příspěvek 400 Kč na protikuřáckou kúru v některém z center pro odvykání kouření.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *