Do začátku prázdnin zbývají už jen dva týdny, ale některé letní tábory pro děti mají ještě volná místa. Termíny ze začátku prázdnin jsou však mnohdy plné i se zástupcem náhradníků, avšak stále je možné najít tábory s pozdějšími turnusy, které nové děti stále příjimají.

Finanční příspěvek na letní tábor poskytují převážně zdravotní pojišťovny. V některých případech lze však poskytnout příspěvek pro tábor i jinak. 

 

Příspěvek na letní tábor od zdravotní pojišťovny

Každá pojišťovna má příspěvky pro tábory v jiné výši a při jiných podmínkách, každý rok také situaci mění.

 • Všeobecná zdravotní pojišťovna (111)
  Pojišťovna v roce 2020 příspěvek na letní tábor neposkytuje.
 • Lze však zažádat o příspěvek díky programu Za zdravým vzduchem, šanci mají děti, které žiji v místech, kde je hodnota emisí a smogu překročena více než 35x ročně.
 • Vojenská zdravotní pojišťovna (201)
  Pojišťovna bohužel příspěvky na dětské tábory nenabízí.
 • Průmyslová zdravotní pojišťovna (205)
  Pojišťovna nabízí příspěvek na letní tábor ve výši až 300 Kč., který je určen dětem ve věku od 6 do 16 let.
 • Oborová zdravotní pojišťovna (207)
  OZP nabízí příspěvek na tábor výměnou za body z programu VITAKONTO (průměrná výše příspěvku v roce 2020 byla 600Kč).
 • Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra (211)
  Pojišťovna dětem na letní tábory nepřispívá.
 • Revírní bratrská pokladna (213)
  Pojišťovna dětem na letní tábory nepřispívá.

 

Příspěvek z fondu odborového svazu

Pokud je alespoň jeden z rodiču členem nějakého odboru. Pokud jste některého z odborů spadajících pod Českomoravskou konfederaci odborových svazů, je pro Vás připraveno množství slev odvíjející se od konkrétního typu tábora, jedná se o slevy ve stovkách korun.  

 

Příspěvek na tábor jako zaměstnanecký benefit

Každý má také možnost informovat se o příspěvku přímo u svého zaměstnavatele. Příkladem takových zaměstnavatelů jsou například  lékárny Dr. Max, Česká pojišťovna nebo Krajské ředitelství Policie ČR Karlovy Vary. Častou podmínkou je ale smluvní vztah mezi zaměstnavatelem a konkrétním táborem. 

 

Sleva od pořadatele tábora

Jednotlivé dětské tábory jsou stále sobě konkurencí, proto zkuste o slevu oslovit přímo vedení tábora. Časté jsou slevy za včasnou, nebo naopak pozdní rezervace (first nebo last minute). Slevy jsou často nabízeny i za opakovanou účast, doporučení dalšího táborníka či umístění sourozenců.

Příspěvek ze sociálních dávek

V některých případech lze zažádat o příspěvěk v rámci dávek okamžité pomoci. Žádat o něj mohou sociálně a finančně slabší rodiny na místně příslušném Úřadu práce, schvalování příspěvku je však poté pouze v režii příslušného úřadu. Pro podání je nutné vyplnit Žádost o mimořádnou okamžitou pomoc.

 

Zdravotní pojišťovny také přispívají a mnohdy i samy pořádají ozdravné pobyty pro děti, které jsou často z velké části hrazeny právě pojišťovnou. Letošní registrace je převážně zastavena. Jedná se však o příjemnou a zdraví prospěšnou alternativu k táborům.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *