Zdravotní pojišťovna Ministerstva vnitra přináší mimořádnou nabídku pro rodiče jež se obávají obezity svých dětí. Jedná se o „Preventivní ozdravný pobyt“ pro děti od 7 do 11 let v doprovodu jednoho z rodičů. 

Ozdravný pobyt bude uskutečněn v krásném prostředí Beskyd v horském hotelu Čeladenka v Čeladné. Cílem pobytu je naučit zdravému životnímu stylu děti i jejich rodiče. Příčinou vzniku obezity a dalších zdravotních potíží je především nezdravý životní styl rodiny, nedostatek pohybu, nevhodná skladba stravy.

Pobyt bude uskutečněn od 6.7. – do 20.7. 2020. Program je určený pro děti u kterých dosud nebyla stanovena diagnóza obezity, ale u kterých je vysoká pravděpodobnost výskytu a ohrožení zdraví. Jedná se tedy o preventivní pobyty pojištěnců s nadváhou, u kterých je riziko onemocnění vysoké.

Kdo může na pobyt jet?

Primárně je pobyt určen pro děti ve věku 7-11 let, které mají problém s nadváhou a kondicí. Pobytu se mohou zúčastnit pojištěnci ZP MV ČR z celé České republiky.

Pobyt není určen pro děti s chronickým onemocněním nebo pro děti, které již s obezitou byly léčeny.

Horský hotel Čeladenka je ideální místo právě pro takový druh pobytu. Součástí hotelu je hřiště, bazén, lesní lázně, mimo jiné je zde velká možnost turistického vyžití, a také zdravý vzduch.

Kdo se o vás bude starat?

Program celého pobytu i jídelníčky připravují zkušení specialisté (nutriční terapeut, klinický psycholog, fyzioterapeut, praktický lékař pro děti a dorost, animátoři).

Cena pobytu

Účastník hradí příspěvek – spoluúčast ve výši 4000 Kč. Cenu za preventivní pobyt včetně ubytování, programu a stravy hradí pojišťovna z fondu prevence.

Jak se můžete přihlásit?

Na adresu pojišťovny zašlete motivační dopis, kde  bude popsána vaše motivace a důvody pro budoucí proměnu vašeho dítěte (rozsah cca 1 strana A4) + přílohu (fotografie vašeho dítěte) a přiložený vlastnoručně podepsaný dotazník. 

Dotazník ke stažení zde.

Potřebné dokumenty zasílejte na adresu:

k rukám MUDr. Lenka Krejčová

ředitelství ZP MV ČR

odbor zdravotnický

Kodaňská  1441/46, 101 00 Praha 10

Do kdy je možné se přihlásit?

Kapacita je samozřejmě omezená, proto je nejlepší zaslat potřebné dokumenty co nejdříve, nejdéle však do 30.4.2020. 

Pojišťovna vás bude informovat o výsledku

Přihlášky bude posuzovat revizní lékař ZP MV a na základě jeho posouzení budete vyrozuměni o zařazení vašeho dítěte.

 

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *