Blíží se vám důchodový věk a pracovali jste nebo pracujete na Slovensku nebo v České republice? Ve spolupráci s Českou správou sociálního zabezpečení (ČSSZ) připravila slovenská Sociální pojišťovna poradenský den k důchodům. Odborníci z obou institucí poradí ve středu 26. dubna 2020 v popradské pobočce Sociální pojišťovny.

Pro více informací vyzkoušejte také: ONLINE KALKULAČKU PRO VÝPOČET ODCHODU DO DŮCHODU

Poradenské dny se konají již od roku 2020 vždy dvakrát do roka. Za cíl si vzali zprostředkování potřebných informací o důchodech občanům, kteří pracovali nebo pracují na území jednoho z těchto dvou států. Na jednom místě se tak od kvalifikovaných odborníků z obou institucí dozvědí, jaké jsou podmínky nároku na důchod v obou státech, jak mají postupovat při vyřizování žádosti o důchod, jaké doklady k podání žádosti potřebují apod. Nabízí se jim tedy příležitost informovat se o svých důchodových nárocích z obou států.

Místo konání: pobočka Sociální pojišťovny v Popradu

Adresa: 1. Mája 4053/24, Poprad

Termín: středa 26. 4. 2020, od 9:00 do 12:00 hodin, poté od 13:00 do 16:00 hodin

Poradenství v tomto projektu je bezplatné. O tyto poradenské dny bývá již tradičně velký zájem, proto doporučujeme se ke konzulaci předem objednat, a to na telefonním čísle  +421 906 173 211 nebo na e-mailové adrese nikola.sutovska@socpoist.sk. Přednost budou mít předem objednaní klienti, kteří se dostaví ve stanovený čas. O poradenské dny k „česko-slovenským“ důchodům je tradičně velký zájem. Lidé, kteří přijdou na konzultaci, by neměli zapomenout přinést si s sebou občanský průkaz nebo cestovní pas a také doklady o svém důchodovém pojištění, případně korespondenci s oběma institucemi a další související dokumenty.

 

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *