Příspěvek na očkování pro děti

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna připravila pro děti a mládež příspěvek na očkování, které není hrazené z veřejného zdravotního pojištění. Rodiče dětí si kromě povinného očkování, které je plně hrazené pojišťovnami, nabízena i řada očkování, které pojišťovny nehradí. Rodič pak většinou postupuje podle svých finančních možností a přínosu dané vakcíny.

Výše příspěvku činí 500,– Kč.

Na jaké vakcíny může být tento příspěvek použit? Jmenujme namátkou očkování proti rotavirům, nejčastějšímu průjmovému onemocnění malých dětí, nebo klíšťové encefalitidě, která ohrožuje děti bez rozdílu věku a zejména po letošní teplé zimě vzrůstá pravděpodobnost kontaktu s nakaženým klíštětem.

Příspěvek na očkování proti rakovině děložního hrdla

Pro dívky je samozřejmě možné příspěvek použít i na očkování proti rakovině děložního hrdla, ale protože se jedná o poměrně nákladnou vakcinaci, doporučujeme využít tzv. sdruženého příspěvku rodičů, kdy rodiče dítěte (pojištěnci České průmyslové zdravotní pojišťovny) převedou maximálně 500,– Kč ze svého příspěvku ve prospěch svého dítěte. Tentýž postup lze použít i v případě očkování proti rotavirům.

Možností doplňkové vakcinace je celá řada, přičemž příspěvek lze uplatnit jen na samotnou očkovací látku, nikoli na její aplikaci.

Příspěvek na očkování pro dospělé

Příspěvek na očkování mohou využít i dospělí (muži a ženy od 19 let), a to ve výši 300,– Kč. Dospělí mohou využít příspěvek například na očkování proti chřipce, proti klíšťové encefalitidě, při odjezdu do exotických zemí na očkování proti tamním exotickým nemocem apod. Stejně jako v případě dětí platí, že je příspěvek poskytován na úhradu očkovací látky, nikoli na její aplikaci.

Celkový limit, který mohou pojištěnci formou příspěvků od České průmyslové pojišťovny čerpat, je omezen 1.000,– Kč za daný kalendářní rok. Pojištěnec může získat dalších 500,– Kč na preventivní programy za účast v programu Bonus Plus, do kterého je třeba se předem zaregistrovat.

Kde se dozvědět více

Diskuze k příspěvku má už 6 komentářů

 1. ivan Odpovědět

  ČPZP vakcinu proti klíštové encefalitidě proplácí ale aplikaci injekce 100kč ne?

 2. Jaroslava Trepešová Odpovědět

  Krásný den mám dotaz proplácí Vaše pojištovna pobyt v solné jeskyni děkuji Trepešová

  • Martina M. | Tým Příspěvky.cz Odpovědět

   Dobrý den,

   děkujeme za Váš dotaz.

   Na pobyt v solné jeskyni je možné čerpat příspěvek do výše 500 Kč ročně.

   S pozdravem

   Martina M. | Tým Příspěvky.cz

 3. Hořejší Josefa Odpovědět

  Dobrý den,od kdy platí že se neproplácí očkování proti klíštové encifalitidě za rok 2014 když byla první dávka v 3. měsíci ,druhá v 5. měsíci a třetí v 11. měsíci.Měli by platit všechny 3 dávky .Pojištovnou mi bylo řečeno 2.9 2014 že se musí uplatnit do konce roku jinak to propadá.Syn byl dnes na pojištovně odevzdat účtenky na vakcíny a bylo mu sděleno že od 1.8.2014 se proplácí jen jedna dávka a to ve výši 500,- kč.Je mi tedy záhadou jak může něco platit od 1.8.2014 když mě byli vyplaceny dvě dávky v plné výši po 2.9.2014.
  Děkuji

  • Irena Poláková Odpovědět

   Dobrý den,

   děkujeme za váš dotaz, bohužel na něj nejsme schopni kompetentně odpovědět.

   Podmínky pro příspěvky na očkování a další případné benefity většinou zdravotní pojišťovny v průběhu roku mění, může se tedy stát, že to byl i váš případ. Pokud podáte písemnou žádost o proplacení příspěvku, mělo by vám přijít písemné vyjádření s uvedením důvodu, proč případně nebyl příspěvek vyplacen.

   S přáním hezkého dne

   Mgr. Irena Poláková

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *