AKTUALIZACE Pro rok 2020 již Česká průmyslová zdravotní pojišťovna příspěvek pro novorozence neposkytuje. Poskytuje však několik příspěvků pro děti od narození.

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna připravila pro své nejmladší pojištěnce narozené v roce 2013 a 2020 dárek v podobě příspěvku na:

  • pohybové aktivity dětí (masáže, cvičení nebo plavání),
  • vitamíny, potravinové doplňky (ze seznamu uvedeného na stránkách pojišťovny),
  • dětskou kosmetiku zakoupenou v lékárně nebo prostřednictvím specializovaných internetových obchodů.

Výše příspěvku činí 500,– Kč.

Doklad o zakoupení výrobků nebo o zaplacení kurzovného musí být vystaven až po narození dítěte a příspěvek mohou čerpat rodiče dětí narozených v roce 2013 i 2020.

V souvislosti s narozením dítěte a jeho cíleným rozvojem rostou náklady rodičů na pořízení specializovaných potřeb, prostředků nebo právě zdraví prospěšných aktivit. Česká průmyslová zdravotní pojišťovna chce tímto příspěvkem rodičům finančně pomoci a motivovat je k posilování zdraví jejich dětí.

Kromě výše uvedeného příspěvku mají novorozenci nárok na tzv. novorozenecké balíčky, které si vyzvedne jejich rodič po předložení svého občanského průkazu a rodného listu dítěte na příslušné pobočce zdravotní pojišťovny.

Celkový limit, který mohou rodiče dětí u příspěvků od České průmyslové pojišťovny čerpat, je omezen 1.500,– Kč za daný kalendářní rok, přičemž si každý pojištěnec může zvolit libovolnou kombinaci příspěvků do této výše.

Kde se dozvědět více

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *