Česká průmyslová zdravotní pojišťovna připravila pro těhotné ženy od 18 let věku příspěvek manažerka mateřství.

Příspěvek lze využít na nadstandardní péči nebo vyšetření, které jsou zčásti nebo zcela nehrazené z veřejného zdravotního pojištění. Může se jednat o:

  • prvotrimestrální screening (neboli primotrimestrální screening, screening Downova syndromu, kombinovaný test),
  • epidurální analgezie na základě přání rodičky.

Další možností, jak příspěvek využít, je kurzovné na následující aktivity:

  • kurzy pro těhotné,
  • plavání pro těhotné,
  • masáže těhotných,
  • psychoprofylaktická příprava těhotných k porodu.

Výše příspěvku činí 1.000,– Kč.

Během přípravných kurzů se těhotná žena seznámí s přípravou na porod, jednotlivými fázemi porodu, základy péče o novorozence v prvních dnech a týdnech po narození. Součástí některých kurzů je i cvičení svalů pánevního dna a úlevných poloh v první době porodní. Účast na těchto kurzech může přispět k lepší psychické kondici těhotné ženy i v tom směru, že bude součástí skupiny žen v podobném stadiu těhotenství.

Program Bonus Plus

Těhotné ženy mohou získat v rámci preventivních programů až 1.000,- Kč. Na výdaje spojené s těhotenstvím může získat dalších 500,- Kč v rámci programu Bonus Plus. Podmínkou je, být  v tomto preventivním programu registrovaný, sbírat body za preventivní vyšetření a proměnit  je za příspěvek v rámci preventivních programů. Do programu Bonus Plus je možné se registrovat na pobočce ČPZP, telefonicky, e-mailem, písemně poštou, vlastní registrací prostřednictvím e-přepážky nebo při registraci k ČPZP.

Celková výše příspěvku České průmyslové zdravotní pojišťovny za jeden kalendářní rok včetně bodů získaných v programu Bonus Plus může činit až 1.500,- Kč

Kde se dozvědět více

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *