Některé zdravotní pojišťovny připravují pro své klienty bonusové programy, ve kterých pojištěnci mohou sbírat body za prevenci a později je uplatnit u pojišťovny ve formě příspěvků. Oborová zdravotní pojišťovna nabízí svým klientům sbírat body prostřednictvím vitakonta, zdravotní elektronické peněženky. Pojištěnci navíc mají možnost uplatnit nejenom vlastní preventivní body, ale využít i body svých rodinných příslušníků.

Oborová pojišťovna přispívá svým klientům na celou řadu aktivit spojených se zdravím a prevencí. Dle informací z webových stránek je paleta možností pro pojištěnce velmi pestrá a příspěvek lze využít na více než 50 různých benefitů. Pojišťovna může spolufinancovat například nákup dioptrických brýlí a kontaktních čoček, návštěvu fitness centra nebo solární jeskyně. Od pojišťovny si můžete nechat přispět ale i na rehabilitační cvičení, masáž, tanec, vitaminy a potravinové doplňky, helmu nebo hormonální antikoncepci.

Dle informací pracovníků oborové pojišťovny v loňském roce dosáhla maximální výška příspěvku přes vitakonto 10 000,-Kč. Tento příspěvek byl určený na ozdravný pobyt. V letošním roce pojišťovna proplatila zatím největší příspěvek ve výši 6 152,- Kč na program Rovnátka a bezmála 500 klientům se podařilo získat příspěvek na prevenci ve výšce 2000,- Kč. Pojišťovna uvádí, že v loňském roce využilo příspěvků z vitakonta bezmála 57 000 klientů.

Oborová zdravotní pojišťovna rovněž slibuje rychlé proplácení příspěvků s minimální administrativní zátěží. Dle pracovníků pojišťovny má klient peníze na účtu do 11 dnů od podání žádosti.

 Více informací
http://www.ozp.cz/benefity/vitakonto

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *