Příspěvek na ozdravný pobyty organizovaný školami

Vojenská zdravotní pojišťovna připravila pro své klienty z řad rodin s dětmi příspěvek na ozdravné pobyty v České republice nebo v zahraničí. Může se jedna o lyžařský výcvik nebo školu v přírodě, kterou pořádá škola nebo jiné školské zařízení.

Aby byl příspěvek přiznán, musí pobyt trvat minimálně pět dní včetně data odjezdu a příjezdu, příspěvek se poskytuje zpětně na základě prokázaných nákladů. Příspěvek ve výši 1.000,– Kč pojišťovna poskytne jednou základní škole, OU, SOU, střední škole a jednou vysoké škole.

Příspěvek na ozdravný pobyt v tuzemsku a v zahraničí

Vojenská zdravotní pojišťovna připravila pro své dětské pojištěnce pobyty u moře a v České republice. Tyto pobyty jsou určeny pro děti s alergiemi, nemocemi dýchacích cest, lehčími poruchami imunity a chronickými nezánětlivými kožními nemocemi.

Ozdravné pobyty jsou organizovány bez doprovodu rodičů, děti mají připraven kulturní a sportovní program, který zahrnuje také výlety.

Pobytu se mohou účastnit děti, které v den nástupu dovrší 6 let a naopak nepřekročí 18 let. Rodiče na pobyt svých dětí finančně přispívají.

Příspěvek na ozdravný pobyt v prostorách se solnými inhaláty

Solné jeskyně se staly součástí široké škály služeb přispívajících ke zlepšení zdraví. Pobyt v prostředí se solnými inhaláty povzbuzuje činnost imunitního systému a pomáhá při léčbě řady nemocí nebo zdravotních obtíží. Velmi příznivě působí zejména na onemocnění horních a dolních cest dýchacích, poruchy štítné žlázy, kardiovaskulární onemocnění, dermatologické potíže, stres nebo například revmatismus. V zimním období je pobyt v solné jeskyni skvělou prevencí proti chřipce.

Pobyt v solné jeskyni je vhodný také pro děti všech věkových kategorií, a to i kojence. Vojenská zdravotní pojišťovna proto připravila pro své pojištěnce do 18 let příspěvek ve výši 400,– Kč ročně na tento ozdravný pobyt, k získání příspěvku stačí prokázat doklad o úhradě a vyplnit potřebnou žádost.

Kde se dozvědět více

Diskuze k příspěvku má už 1 komentářů

  1. Bronislav Kral Odpovědět

    dobry den jak mam vyplnit forolar o skole v prirode nemate tady zadny vzor

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *