Všeobecná zdravotní pojišťovna přispívá rodičům dětí školního a mladšího školního věku na tuzemský ozdravný pobyt dítěteZa zdravým vzduchem 2020„. Celková výše příspěvku na jedno dítě činí až 1.200,- Kč. Podmínkou je, že se školské či před školské zařízení nachází v oblasti se zvýšenou koncentrací smogu (emisní limit je překročen více než 35x ročně) a zařízení má uzavřenou smlouvu s příslušnou pobočkou Všeobecné zdravotní pojišťovny o konání ozdravných pobytů. Pobyty jsou realizovány v obdobích zhoršené smogové situace od 1. 1. 2020 do 30. 3. 2020 a od 1. 10. 2020 do 31. 12. 2020.

Kromě tuzemských ozdravných pobytů přispívá VZP i na zahraniční ozdravné pobytyMořský koník 2020„, které se konají v Řecku na poloostrově Chalkidiki. Zúčastnit se můžou děti od 6 do 18 let, které jsou chronicky nemocné.

Pobyty se konají od června do září a dle termínu je jejich cena pro rodiče včetně příspěvku od pojišťovny 7.000,- Kč až 13.500,- Kč na jedno dítě. Bohužel aktuálně jsou již všechna místa zaplněna a VZP přijímá pouze náhradníky.

Pravidla pro získání příspěvku na ozdravně léčebný pobyt

 • Příspěvek na ozdravně léčebný pobyt může získat pojištěnec v rámci preventivních fondů Všeobecné zdravotní pojišťovny. Podmínkou je, aby pojištěnec byl zároveň členem Klubu pevného zdraví. Členství v klubu lze získat zdarma na kterékoliv pobočce Všeobecné zdravotní pojišťovny, případně lze vyplnit přihlášku online z pohodlí domova.
 • Pro získání žádosti je nutné předložit potvrzení o zaplacení léčebného pobytu a potvrzení o účasti dítěte na daném pobytu.
 • Žádost o příspěvek musí být podána nejpozději do 31. 12. 2020. Žádost lze podat pouze osobně na kterékoliv pobočce Všeobecné zdravotní pojišťovny.

Jak zažádat a získat příspěvek z pohodlí domova (korespondenčně)

O tento příspěvek není bohužel možné žádat korespondenčně, pouze osobně na jedné z poboček Všeobecné zdravotní pojišťovny.

Kde se dozvědět více

Diskuze k příspěvku má už 9 komentářů

 1. Pavla Součková Odpovědět

  Dobrý den,
  přispívá VZP na lyžařský kurz. Jsme z Prahy východ.
  Předem děkuji.

 2. Miroslava Fischerová Odpovědět

  Dobrý den,přispívá pojišťovna na letní dětský tábor ?
  Děkuji za odpověď

 3. Denisa Odpovědět

  Dobrý den, přispívá pojišťovna na školu v přírodě? Předem děkuji za odpověď Denisa

 4. Vlasta Petáková Odpovědět

  Dobrý den syn dorazil ze ŠvP paní učitelka mi vzkázala že potvrzení o zaplacení ted nemá že s VZP má škola uzavřenou smlouvu a prý si mám dojít k vám nějak tomu nerozumím děkujip.Petáková Litvínov

 5. Hedvika Kotherová Odpovědět

  Dobrý den ! Přispívá VZP na pobyt v solné jeskyni ? Děkuji za odpověď .Hedvika K.

 6. Zdeněk J. Odpovědět

  Dobrý den, dcera má od školy povinný kurz lyžovaní v lednu 2017. Je možnost jako klient VZP zažádat o příspěvek? Jsme z Mostecka a dcera(16let) chodí na střední pedagogickou školu v Mostě.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *