UPOZORNĚNÍ: Příspěvek na přítomnost partnera u porodu je v roce 2020 nabízen v rámci příspěvku pro těhotné ženy a budoucí maminky.

Všeobecná zdravotní pojišťovna připravila program finančních příspěvků pro nastávající maminky nebo ženy, kterým se v daném kalendářním roce narodilo miminko. Jedním z těchto příspěvků je příspěvek na přítomnost partnera u porodu, poskytovaný ve výši 500,– Kč.

Přítomnost otce u porodu není v dnešní době ničím neobvyklým, muži, kteří se porodu účastnili, ho zpravidla líčí jako jeden z nejsilnějších prožitků v životě. Nastávající otec nemá lehkou úlohu, očekávání potomka vnímá pouze zprostředkovaně, a přítomnost u porodu je jedna z mála možností, jak zažít společně se svojí partnerkou okamžik zrození.

Pravidla pro získání příspěvku na přítomnost partnera u porodu

 1. Pokud budete žádat o tento příspěvek, nebudete moci žádat v daném kalendářním rocepříspěvek na předporodní kurzy, cvičení a plavání pro těhotné nebo odběr pupečníkové krve pro vlastní potřebu.
 2. Pokud jste starší 18 let, můžete v tomtéž kalendářním roce žádat zároveň o jeden z následujících příspěvků: příspěvek na očkování nehrazené ze zdravotního pojištění, rehabilitační aktivity nebo vyšetření melanomu.
 3. Pokud jste mladší 18 let, můžete žádat o jeden příspěvek ze skupiny očkování nehrazené ze zdravotního pojištění, rehabilitační aktivity a rovnátka.

Kde se dozvědět více

Diskuze k příspěvku má už 4 komentářů

 1. Petra Odpovědět

  Dobrý de, zdvořilý dotaz. Proplácí v roce 2016 VZP přítomnost partnera u porodu ? V případě, že ano, jak postupovat ??? Děkuji

 2. Halmazňová Odpovědět

  Dobrý de, zdvořilý dotaz. Proplácí v roce 2016 VZP přítomnost partnera u porodu ? V případě, že ano, jak postupovat ??? Děkuji za Váš čas. J. Halmazňová

 3. Suchánková Vladimíra Odpovědět

  Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat zda je nárok na proplacení finanční částky manžela u porodu, který již proběhl 9.10.2015. Děkuji za odpověď

 4. Milan Odpovědět

  Takže buď otec u porodu, nebo předporodní kurzy plavání? To je těžká volba, to je dobré porodit na přelomu roku, aby si nastávající matka zaplavala a další rok aby měla manžela nebo v dnešní uspěchané době otce u porodu:-)))))

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *