Melanom je maligní nádor kůže, podle posledních výzkumů se dává do souvislosti nejen s genetickými faktory, ale také s množstvím slunečního záření, kterému jsme byli vystaveni jako děti. Na prevenci melanomu je kladen velký důraz proto, že může způsobit rozšíření rakovinných ložisek i jinde než na kůži. Jedinou účinnou prevencí je včasná diagnostika a následně jeho odstranění.

Pojištěnci Všeobecné zdravotní pojišťovny mají možnost získat příspěvek na vyšetření melanomu (pigmentových znamének) dermatoskopem v ordinaci lékaře. Příspěvek je určen dospělým i dětem do celkové výše 500,- Kč.

Pravidla pro získání příspěvku na vyšetření kožních znamének

  • Příspěvek na vyšetření kožních znamének může získat pojištěnec v rámci preventivních fondů Všeobecné zdravotní pojišťovny. Podmínkou je, aby pojištěnec byl zároveň členem Klubu pevného zdraví. Členství v klubu lze získat zdarma na kterékoliv pobočce Všeobecné zdravotní pojišťovny, případně lze vyplnit přihlášku online z pohodlí domova.
  • Žádost o příspěvek musí být podána nejpozději do 30. 11. 2021. Žádost lze podat osobně na kterékoliv pobočce Všeobecné zdravotní pojišťovny, případně i korespondenční cestou prostřednictvím České pošty (přesný postup níže).

Jak zažádat a získat příspěvek z pohodlí domova (korespondenčně)

  1. Pokud ještě nejsem členem Klubu pevného zdraví, vyplňte online přihlášku
  2. Stáhněte si, vytiskněte a vyplňte formulář pro žádost o příspěvek
  3. Vyplněný formulář vložte do obálky a přiložte originály dokladů o úhradě služby/zboží, které nejsou starší tří měsíců
  4. Obálku zašlete na regionální pobočku VZP dle místa vašeho trvalého bydliště
  5. Do 30 dnů vám bude na uvedený bankovní účet zaslán příspěvek

Kde se dozvědět více

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *