Zdravotní pojišťovna Ministerstva vnitra přispívá na zdravotně léčebné pobyty pro děti s chronickým onemocněním dýchacích cest, kůže nebo jejich kombinací. Pojišťovna se tak snaží vyjít vstříc potřebám takto nemocných dětí a přispět ke zlepšením jejich zdraví tím, že zajistí a realizuje vysokohorské nebo přímořské pobyty, na které přispějí rodiče dítěte určitou částkou.

V případě, že jsou oba rodiče dítěte zároveň i pojištěnci ZPMVČR, pak je výše příspěvku 6.000,– Kč pro dítě na pobyt u moře. Pokud se rozhodnete vydat na vysokohorský pobyt, pak je výše příspěvku 4.500,– Kč pro dítě a 4.500,– Kč pro rodiče jako doprovod.

Pokud je pojištěncem ZPMVČR dítě a pouze jeden z rodičů, jsou příspěvky ještě vyšší. V případě pobytu u moře je příspěvek 8.000,– Kč. A v případě hor 5.500,– Kč pro dítě a 5.500,– Kč pro rodiče jako doprovod.

Výše doplatku pro rodiče je v porovnání s náklady na pobyty zajišťované cestovními kancelářemi více než přijatelná a samozřejmě je zde i možnost, aby s sebou dítě mělo dospělý doprovod.

V ceně pobytu jsou výdaje na dopravu, ubytování, celodenní stravování, lékařský a pedagogický dozor a cestovní pojištění.

Kde se dozvědět více

  • http://www.zpmvcr.cz/pojistenci/vyhody-pro-pojistence/lecebne-ozdravne-pobyty/primorske-lop-v-roce-2021/
  • http://www.zpmvcr.cz/pojistenci/vyhody-pro-pojistence/lecebne-ozdravne-pobyty/vysokohorske-lop-2021/

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *