Prázdniny jsou za dveřmi a řada rodičů ještě na poslední chvíli shání letní tábory pro děti. Tábory mohou znamenat značnou zátež pro rodinný rozpočet, podívejte se na možnosti, jak získat příspěvek na letní tabor pro vaše dítě.

Rodiče mohou získat příspěvek na letní tábor od některých zdravotních pojišťoven, z fondů odborových svazů nebo jako zaměstnanecký benefit.

Někteří organizátoři táborů nabízí rodičům sourozenecké slevy, bonusy za věrnost, včasnou registraci nebo naopak last minute slevy. Příspěvek na tábor pro sociálně slabé rodiny lze rovněž získat jako sociální dávku prostřednictvím mimořádné pomoci v hmotné nouzi.

 Z řad zdravotních pojišťoven letos klientům poskytuje plošný příspěvek na letní tábory Česká průmyslová zdravotní pojišťovna. Příspěvek ve výší 300,- Kč je určený pro děti od 6 do 18 let a tábor musí trvat minimálně 4 dny. Příspěvek se může čerpat jednou za dva roky. Když je celá rodina pojištěná u České průmyslové zdravotní pojišťovny, lze čerpat příspěvek každý rok.

Oborová zdravotní pojišťovna nabízí v rámci Vitakonta možnost výměny preventivních bodů za příspěvek na letní tábory. V případě, že je u Oborové zdravotní pojišťovny pojištěna celá rodina a navzájem sloučí své preventivní body, výše příspěvku může dle pracovníků pojišťovny dosáhnout až do tisíců korun. V loňském roce získali klienti pojišťovny průměrný příspěvek za prevenci 600,- Kč.

Pokud je aspoň jeden rodič členem odborových svazů je možné čerpat finance na úhradu dětských táborů rovněž z fondů Českomoravské konfederace odborových svazů. Pro členy jsou připraveny různé slevy v závislosti na typech tábora, informace lze získat u zástupců svazů. Odborový svaz pracovníků kultury a ochrany přírody poskytuje příspěvek 1000,-Kč na dítě do 16 let na zimní a letní hromadnou rekreaci dětí.

Na letní tabor lze získat příspěvek rovněž prostřednictvím sociálních dávek mimořádné okamžité pomoci v hmotné nouzi. Tato dávka  je určená pro rodiny v hmotné nouzi. Žádost se podává na příslušném úřadu práce a její schválení je plně v kompetenci úředníků. Stát proplácí v odůvodněných případech celé náklady na dětský tabor. 

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *