Pomalu se nám blíží čas dovolených. Při organizování i samotném balení bychom však neměli zapomínat na důležitou věc – cestovní pojištění do zahraničí.

Bez cestovního pojištění se mohou i malé lékařské zákroky vyšplhat na velmi vysoké částky. Sjednat si cestovní pojištění, které nemusí být nevyhnutelně u Vaší zdravotní pojišťovny, je tedy na místě.

Jako vzor pro porovnání čtyř pojišťoven nám poslouží čtyřčlenná rodina, která cestuje jeden týden v červenci po Evropě.

Velkou výhodou dnešní doby je, že pojištění vyřídíte během několika málo minut přes internet a nemusíte se vůbec dostavit na pobočku. Dokumenty Vám pojišťovna odešle na Váš e-mail, ty pak stačí pouze vytisknout a zabalit s sebou. Nesporná výhoda je, že tento proces zvládnete i opravdu na poslední chvíli.

 

Revírní bratrská pokladna

Pokud se rozhodnete o sjednání cestovního pojištění zde, náklady pro čtyřčlennou rodinu budou 400kč. V ceně je však pouze pojistná částka do 100 000Kč. Pokud byste přidali k pojištění léčebných výloh ještě pojištění úrazové, částka by se vyšplhala na 496Kč.

Podrobnější informace zde

 

 

 

 

 

Zdravotní pojištovna Ministerstva vnitra České republiby

Poněkud zajimavější nabídku představuje ZPMVČR. S tou můžete za cenu 270 Kč obdržet neomezené pojištění léčebných výloh. Omezená jsou pouze tyto případy: Zubní ošetření, doprovázející osoba, pomoc v nouzi, ztráta cestovních dokladů – která jsou vlastně příjemným bonusem. V případě varianty E-trip All za cenu 526Kč jsou pojištěna i Vaše zavazadla a také Váš byt v době Vaši nepřítomnosti trvající max. 21 dnů. 

Podrobnější informace zde

 

 

 

Všeobecná zdravotní pojišťovna

V případě VZP Vám bude jako základní balíček nabídnut balíček BasicMINI za 606Kč. Pojištění léčebných výloh je do 3 000 000Kč a zubní pojištění je ohraničeno částkou 5 000. Pokud byste si však sjednali i úrazové pojištění, částka se vyšplná na 838Kč.

Podrovnějši informace zde 

 

 

Česká průmyslová zdravotní pojištovna

S velice zajímavou nabídkou přichází pojištovna 205, která se snažila postavit jednotlivé balíčky na vysoké komplexnosti. Pokud jste pojištěnci, ceny budou ještě příznivější. Pro všechny ostatní má však ČPZP balíčky základ za cenu 512 Kč, léčebné výlohy jsou však v částce až 10 000 000 kč, což je více než u konkurenčních pojišťoven, avšak balíček neobsahuje úrazové pojištění. Pokud budete trvat i na něm, pojištění tak výjde na 832Kč.

Podrobnější informace zde

 

 

 

 

Diskuze k příspěvku má už 1 komentářů

  1. Janča Odpovědět

    Dobrý den, dá se obecně říct, jestli je lepší cestovní pojištění od zdravotní pojišťovny (VZP, ČPZP,..) nebo od komerčních pojišťoven (AXA, ČSOB,…)?

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *