Těhotenství představuje jedno z nejkrásnějších období v životě ženy, je zároveň obdobím velmi náročným na správnou výživu. Jak matka, tak plod vyžadují větší přísun vitamínů a dalších látek nezbytných nejen pro období těhotenství, ale také po období po porodu. Jednou z těchto cenných látek je například železo, kterého si dítě vytváří zásoby i na první půlrok života, tedy období, kdy je kojeno.

Příspěvek na vitamíny pro těhotné ženy

Nedostatek důležitých látek ve stravě může vést ke zvýšené únavě, ale také mnohem závažnějším obtížím u matky i dítěte. Z tohoto důvodu je vhodné dodávat formou doplňků stravy vitamíny a minerály nejen v období těhotenství, ale také v období před plánovaným početím a po porodu.

Vojenská zdravotní pojišťovna proto připravila pro své klientky, nastávající matky, příspěvek ve výši 100,– Kč na multivitamínové preparáty pro těhotné.

Příspěvek na pohybové aktivity pro těhotné ženy

Jelikož těhotenství představuje i značnou fyzickou zátěž, je dobré věnovat se v průběhu těhotenství pohybovým aktivitám, které prospívají zdraví těhotné ženy a přispívají k udržení tělesné kondice. Může se jednat o plavání, speciální cvičení pro těhotné ženy, některé z nabízených kurzů obsahují i přípravu k porodu. Vojenská zdravotní pojišťovna připravila pro své těhotné klientky příspěvky na odborně vedený kondiční tělocvik nebo jiné pohybové aktivity pro těhotné, a to až do výše 1.000,– Kč.

Kde se dozvědět více

  • https://www.vozp.cz/cs/klient/program-preventivni-pece/

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *