Obezita patří k závažným problémům moderní společnosti. Nedostatek pohybu a špatná životospráva zapříčiňují řadu chorob, kterým by bylo možné předejít změnou životních návyků. Všeobecná zdravotní pojišťovna chce svými preventivními programy podpořit zdravý a aktivní životní styl a snížit tak riziko civilizačních chorob související s nadváhou.

Proto VZP přispívá svým klientům částkou až 500,- Kč na různé sportovní a pohybové aktivity, které vedou k redukci tělesné hmotnosti (zhubnutí). Příspěvek je určen jak dětem, tak i dospělým.

V rámci preventivního programu si mohou dospělí klienti pojišťovny nechat proplatit např. aerobic, atletiku, posilovnu, cyklistiku, gymnastiku, fotbal, plavání a další sporty. Podmínkou je, aby sportovní aktivita trvala minimálně tři po sobě jdoucí kalendářní měsíce, a pojištěnec se jí účastnil aspoň jednou týdně.

Pro dětské klienty mohou rodiče čerpat příspěvek na školské i mimoškolní sportovní aktivity podobného rázu jako pro dospělé. Příspěvek pojišťovna neposkytuje na nebezpečné nebo jednorázové sportovní činnosti.

Pojištěnec Všeobecné zdravotní pojišťovny ať už dospělý nebo dítě může využít též služby obezitologa, diabetologa či praktického lékaře a nechat si od pojišťovny přispět na sestavení správného jídelníčku.

Pravidla pro získání příspěvku na hubnutí a pohyb

 • Příspěvek na pohybové aktivity může získat pojištěnec v rámci preventivních fondů Všeobecné zdravotní pojišťovny. Podmínkou je, aby pojištěnec byl zároveň členem Klubu pevného zdraví. Členství v klubu lze získat zdarma na kterékoliv pobočce Všeobecné zdravotní pojišťovny, případně lze vyplnit přihlášku online z pohodlí domova.
 • Příspěvek se nevztahuje na extrémní sporty jako je box, horolezectví, lední hokej, motorismus a další nebezpečné aktivity. Dále se příspěvek nevztahuje na jednorázové sportovní aktivity, musí se jednat o pravidelnou sportovní aktivitu, kterou klient navštěvoval alespoň ve třech po sobě jdoucích měsících a minimálně jedenkrát týdně.
 • Žádost o příspěvek musí být podána nejpozději do 30. 11. 2020. Žádost lze podat osobně na kterékoliv pobočce Všeobecné zdravotní pojišťovny, případně i korespondenční cestou prostřednictvím České pošty (přesný postup níže).

Jak zažádat a získat příspěvek z pohodlí domova (korespondenčně)

 1. Pokud ještě nejsem členem Klubu pevného zdraví, vyplňte online přihlášku
 2. Stáhněte si, vytiskněte a vyplňte formulář pro žádost o příspěvek
 3. Vyplněný formulář vložte do obálky a přiložte originály dokladů o úhradě služby/zboží, které nejsou starší tří měsíců
 4. Obálku zašlete na regionální pobočku VZP dle místa vašeho trvalého bydliště
 5. Do 30 dnů vám bude na uvedený bankovní účet zaslán příspěvek

Kde se dozvědět více

Diskuze k příspěvku má už 18 komentářů

 1. Karel Adámek Odpovědět

  Dobrý den,
  synovi je 11, je registrovaný závodní hráč v tenise, platí členský příspěvek v klubu, na trénink chodí 2x týdně, má tedy nárok na příspěvek od VZP 500kč? aníž by byl členem klubu zdraví?

  Děkuji za odpověď a jsem s pozdravem.

  Adámek

 2. Fejtl Ondrej Odpovědět

  Mohu čerpat příspěvek na kuželky,zápas každý Pátek k tomu jednou týdně tréning.Hraje se od září do dubna

 3. Vladimír Derych Odpovědět

  Mohu čerpat příspěvek na plavání vícekrát v roce? Děkuji.

 4. Libuše Kolomazníková Odpovědět

  jsem v klubu pevného zdraví je mi 77 let dostanu příspěvek na trekingové hole od VZP

 5. Miroslav Odpovědět

  Musím chodit plavat pouze v okrese v němž má moje VZP sídlo?Bydlím v Mostě,ale
  plavat jezdíme do Karlových Varů /máme poblíž chalupu/.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *