Obezita patří k závažným problémům moderní společnosti. Nedostatek pohybu a špatná životospráva zapříčiňují řadu chorob, kterým by bylo možné předejít změnou životních návyků. Všeobecná zdravotní pojišťovna chce svými preventivními programy podpořit zdravý a aktivní životní styl a snížit tak riziko civilizačních chorob související s nadváhou.

Proto VZP přispívá svým klientům částkou až 500,- Kč na různé sportovní a pohybové aktivity, které vedou k redukci tělesné hmotnosti (zhubnutí). Příspěvek je určen jak dětem, tak i dospělým.

V rámci preventivního programu si mohou dospělí klienti pojišťovny nechat proplatit např. aerobic, atletiku, posilovnu, cyklistiku, gymnastiku, fotbal, plavání a další sporty. Podmínkou je, aby sportovní aktivita trvala minimálně tři po sobě jdoucí kalendářní měsíce, a pojištěnec se jí účastnil aspoň jednou týdně.

Pro dětské klienty mohou rodiče čerpat příspěvek na školské i mimoškolní sportovní aktivity podobného rázu jako pro dospělé. Příspěvek pojišťovna neposkytuje na nebezpečné nebo jednorázové sportovní činnosti.

Pojištěnec Všeobecné zdravotní pojišťovny ať už dospělý nebo dítě může využít též služby obezitologa, diabetologa či praktického lékaře a nechat si od pojišťovny přispět na sestavení správného jídelníčku.

Pravidla pro získání příspěvku na hubnutí a pohyb

 • Příspěvek na pohybové aktivity může získat pojištěnec v rámci preventivních fondů Všeobecné zdravotní pojišťovny. Podmínkou je, aby pojištěnec byl zároveň členem Klubu pevného zdraví. Členství v klubu lze získat zdarma na kterékoliv pobočce Všeobecné zdravotní pojišťovny, případně lze vyplnit přihlášku online z pohodlí domova.
 • Příspěvek se nevztahuje na extrémní sporty jako je box, horolezectví, lední hokej, motorismus a další nebezpečné aktivity. Dále se příspěvek nevztahuje na jednorázové sportovní aktivity, musí se jednat o pravidelnou sportovní aktivitu, kterou klient navštěvoval alespoň ve třech po sobě jdoucích měsících a minimálně jedenkrát týdně.
 • Žádost o příspěvek musí být podána nejpozději do 30. 11. 2020. Žádost lze podat osobně na kterékoliv pobočce Všeobecné zdravotní pojišťovny, případně i korespondenční cestou prostřednictvím České pošty (přesný postup níže).

Jak zažádat a získat příspěvek z pohodlí domova (korespondenčně)

 1. Pokud ještě nejsem členem Klubu pevného zdraví, vyplňte online přihlášku
 2. Stáhněte si, vytiskněte a vyplňte formulář pro žádost o příspěvek
 3. Vyplněný formulář vložte do obálky a přiložte originály dokladů o úhradě služby/zboží, které nejsou starší tří měsíců
 4. Obálku zašlete na regionální pobočku VZP dle místa vašeho trvalého bydliště
 5. Do 30 dnů vám bude na uvedený bankovní účet zaslán příspěvek

Kde se dozvědět více

Diskuze k příspěvku má už 18 komentářů

 1. Aneta Karasova Odpovědět

  Dobry den,chtela bych se zeptat,zda mam narok na prispevek od pojistovny pro syna na tabor z juda. Je to brano formou soustredeni.

 2. Mádr Odpovědět

  Dobrý den, docela mě dostalo, že o tento příspěvek „Příspěvek na hubnutí, pohyb a sport“ je možné žádat nejpozději do 30. 11. 2016 To má jako rok 11 měsíců a nebo se už úředníkům VZP ten poslední měsíc nechce pracovat pro zaregistrování žádostí? Mám lístek od syna ze školního plavání a účet jsem dostal až teď, protože plavání jim skončilo koncem listopadu. A teď když jsem ho šel odnést na VZP, tak mi bylo řečeno, že už je pozdě. Takže děkuji a ve škole jim řeknu, ať chodí plavat nejlépe v září abych to potvrzení dostal do konce listopadu.

 3. Hana Šlégrová Odpovědět

  Dobry den.Syn pojede se školou na lyžařský výcvik .Chtěla jsem se zeptat jestli pojišťovna přispívá .Děkuji za odpověď. Šlegrová.

 4. Dana Odpovědět

  Dobry den.Mam dotaz.Obě mé vnučky chodí každou sobotu na sportoní tance.Když jsem plati paní mi napsala obě vnučky na jednu stvrzenku.Ale divky maji jine rodice Proplatí mi VZP příspěvek.
  Děkuji

 5. Jakub K. Odpovědět

  Dobrý den,
  chci se zeptat, zdali mi pojišťovna přispěje na permanentku do posilovny, pokud na ní je uvedené jen moje jméno, její cena a období (tzn. 20 vstupů) bez jakéhokoliv datumu. Děkuji za odpověd.

 6. IRENA ČAPOUNOVÁ Odpovědět

  Dobrý den,chci se zeptat,syn chodí plavat jednou někdy i dvakrát týdně. U nás pernamentky nejsou, ale máme dobýjecí hodinky na které se chodí plavat.Mohu na dobití hodinek požadovat příspěvek? Děkuji za odpověd´

 7. Petra Odpovědět

  Dobrý den,syn má dva a půl roku a začali jsme chodit na cvičení s dětmi.Proplácíte i tuto aktivitu?Děkuji Petra P.

 8. Martina Petzová Odpovědět

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat ,když syn chodí tancovat třikrát týdně po celý školní rok je možné dostat příspěvek . Děkuji za odpověď

  • Markéta N. | Tým Příspěvky.cz Odpovědět

   Dobrý den, ano tanec si můžete od VZP nechat proplatit, podmínkou je být členem Klubu pevného zdraví, přinést potvrzení o zaplacené ne starší třech měsíců a požádat o proplacení do 30.11.2016.

 9. Tereza Odpovědět

  Dobrý den,pokud bych si koupila permanentku na plavání 20 vstupu za 750 Kc..bude mi vyplacen příspěvek 500 Kc? Je splněna podmínka 3 měsíce a jednou týdně?

  Děkuji za odpověď

 10. Lenka Novotna Odpovědět

  Dobrý den,chci se zeptat,syn absolvuje týdenní fotbalové soustředění, mohu si tuto aktivitu nechat proplatit?dekuji

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *