Jsme-li bez práce, máme samozřejmě několik možností, jak s tím naložit. Je pravda, že podpora a placení sociálního a zdravotního pojištění není motivací, jak si práci hledat. V tomto směru nás mohou motivovat jiné příspěvky. Pojďme se na ně podívat konkrétně.  Tím prvním příspěvkem je určitě příspěvek na podnikání. Ten je ideální pro všechny nezaměstnané, kteří mají ambice založit svou vlastní firmu. Konkrétní info k zakládání společností najdete na tomto odkaze. V principu se sice jedná o náročnější časový a administrativní proces, ale na stranu druhou není problémem využít služeb profesionálů, kteří firmu založí za nás.

Zlepšete své schopnosti a dovednosti

Příspěvek na podnikání samozřejmě není to jediné, jelikož druhou možností, jakou lze využít, je příspěvek na rekvalifikaci. Ten totiž není nutné využívat jenom ve chvíli, kdy chcete být zaměstnanec. Umožní vám zlepšit si kvalifikaci v konkrétním oboru, což vám následně pomůže ve startu vašeho byznysu. A je-li rekvalifikace úspěšně ukončena, lze využít služby společnosti Ready made s.r.o. a koupit si tak hotovou firmu a začít podnikat za pár dní. Samozřejmě absolvování konkrétní rekvalifikace nijak nevylučuje to, že byste už neměli nárok na příspěvek na vaše podnikání.

Jaké možnosti rekvalifikace existují?

Dá se říci, že dnes doslova neomezené. Umožní vám začít pracovat či podnikat v oborech, u kterých byl nutný výuční list, ale stejně tak nás mohou naučit vařit, svářet, nebo skutečně vést firmu. S tím souvisí i to, že se naučíme jak šetřit peníze a jak je vynakládat efektivněji – třeba za virtuální sídlo společnosti, které je ideální místo pro vás. A to hlavně díky několika pozitivům. Pokud si je shrneme, jedná se o:

  • Nízkou cenu
  • Prestižní adresy
  • Zajištění zákonem požadovaných služeb
  • Možnost nadstandardních služeb

Mimo jiné se ale v rekvalifikačních kurzech můžete naučit třeba základy účetnictví. I ty vám v rozvoji vašeho byznysu mohou pomoci.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *